Газета по-надвірнянськи
 

Подбайте про майбутнє

2 серпня 2013, 12:26 | Рубрика: Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 853 переглядів

Більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівникові потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії. Виплата заробітної плати «в конвертах» призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, спричинює втрату трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.

Проте, значна частина людей не знає законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка у трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі. Але це не так. Адже Пенсійний фонд проводить персоніфікацію, веде особові рахунки зі сплати пенсійних внесків по кожному платнику, від суми яких нараховуватимуть відповідний   розмір пенсії.

Звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати у т. зв. «конвертах», із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників, не визначаючи їм сумного майбутнього. Адже внаслідок одержання зарплати «в ковертах» вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію.

 

Відділ обліку надходження

платежів управління

Пенсійного фонду в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!