Газета по-надвірнянськи
 

Прийміть дитину у свою сім’ю

16 серпня 2013, 15:50 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 630 переглядів

Служба у справах дітей займається виявленням, обліком і тимчасовим влаштуванням безпритульних дітей, влаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких утримують у державних дитячих закладах, на виховання у сім’ї та іншими питаннями у межах їх компетенції. Пріоритетні форми їх влаштування – опіка, піклування, усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Опікуном може стати громадянин України, який перебуває переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми, незалежно від місця їх проживання.  Однією з умов оформлення опіки є бажання самої дитини щодо призначення певної особи її опікуном, піклувальником. Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, відповідають за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходяться під їх опікою, піклуванням.

Дитина, над якою встановлено опіку, піклування, не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає державні пільги для такої категорії дітей. За ними зберігають право на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, на відшкодування у зв’язку з втратою годувальника.

Дитина, незалежно від того, має вона власне житло на праві власності чи користування або зовсім не має його, має право проживати у сім’ї опікуна або піклувальника. Спроможність забезпечити її житлом є одним із важливих критеріїв для задоволення заяви особи про призначення її опікуном або піклувальником.

Опіка, піклування припиняється у разі досягнення фізичною особою повноліття; реєстрації шлюбу неповнолітньої особи; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.   Орган, який встановив опіку, може звільнити від повноважень опікуна, піклувальника.

Шановні жителі нашого району, якщо у Вас виник душевний поклик взяти до своєї родини дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, звертайтеся до служби у справах дітей РДА.

Лілія ВАНІВСЬКА,

головний спеціаліст служби

у справах дітей РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!