Газета по-надвірнянськи
 

Сергій Лекарь: «Потреби правоохоронців врахуємо у 2014-му»

2 серпня 2013, 12:58 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 698 переглядів

 Як ми уже анонсували, 25 липня ц. р. у Надвірній з робочим візитом побував заступник міністра МВС України-керівник апарату генерал-полковник Сергій Лекарь і провів прийом громадян у райвідділі УМВС.

Високопосадовець поінформував про основні зміни у діяльності Міністерства, а також ознайомив із рішенням Кабінету Міністрів України та Міністерства внутрішніх справ про виїзд у всі регіони країни для зустрічі з жителями, представниками органів місцевого самоврядування, громадськістю. Так вивчають реальний стан організації роботи правоохоронців у «глибинці», співпрацю з керівництвом представницької і державної влади, жителями. Пропозиції й зауваження враховуватимуть для удосконалення діяльності міліції, підняття довіри до неї, не менше уваги приділять підбору особового складу. Неприхованою є тенденція до скорочення чисельності міліціонерів.

У жодному разі не допустити скорочення штату у райвідділі, особливо дільничних інспекторів, застерігали Делятинський та Ланчинський селищні голови Михайло Косило та Михайло Іванюк. Навпаки, недостатньо одного дільничного на такі великі населені пункти. У цих селищах просили відновити міліцейське патрулювання вночі і посилити вдень, адже тут проходить траса до гірсько-лижного курорту «Буковель» з інтенсивним рухом. Тож умови для всіх повинні бути безпечними, без інцидентів. Громади готові допомогти частково фінансами, бензином, кабінетами й оргтехнікою.

Голова постійної депутатської комісії Надвірнянської міської ради із питань охорони громадського правопорядку та роботи торгівлі Ігор Дем`янчук розпочав із позитиву, констатуючи налагодження співпраці. Підтвердив прикладом, як спільно депутати, підприємці та працівники міліції вирішили питання зі стихійною торгівлею у форматі діалогу, а не протистояння, та й без значних затрат часу. Відзначив належне контактування із заступником начальника райвідділу УМВС  по громадській безпеці Володимиром Гаврилашем. До негативу відніс слабку матеріально-технічну базу, замало транспортних засобів тощо.

На необхідності покращити матеріально-технічну базу, забезпечення транспортом, особливо дільничних інспекторів, як, згідно із законодавством, зобов`язані оперативно засвідчувати випадки смерті у т. ч. й віддаленій місцевості, паливно-мастильнимизасобами, збільшити штат дільничних та працівників ДАІ (яких у районі всього 5), наголошували також заступники голови районної ради Іван Степник, голови РДА Степан Іроденко, Надвірнянського міського голови Василь Василенко. Не обминули й жахливого стану доріг, на яких ламаються автомобілі, у т. ч. й міліцейські. Роботу міліції вони оцінили позитивно. Скарг від жителів міста і району на особистих прийомах немає. А це – своєрідний «індикатор» роботи. Якщо виникають якісь проблеми, керівництво міліції реагує одразу. Похвалили працівників ДАІ, котрі сприяють безпеці руху під час відзначень державних свят.

Заслужений тренер України Євген Боднарук прибув на зустріч зі своїми вихованцями Оленою Сайко, Оленою Куницькою та Михайлом Ілитчуком, які нещодавно стали призерами Всесвітньої універсіади у Казані у змаганні із самбо. Разом подякували за сприяння у розвитку цього виду спорту начальникові УМВС в Івано-Франківській області Олегові Салу, який віднедавна очолює обласну федерацію із самбо та дзюдо, а також звертає особливу увагу на профілактичну роботу з молоддю. За його рекомендацією, дітей, які перебувають на обліку у міліції, залучити у спортивні секції. У Надвірній уже є перші позитивні результати такої співпраці. Співпрацюють і в інших виховних напрямках.

Покращення у роботі міліції підкреслив і підприємець Василь Янцюк. Підприємці мають змогу спокійно працювати. Припинилися угони автомашин. Менше крадіжок. Щоб жителі району та міста й надалі почувалися у безпеці, не можна допустити скорочення штату, а допомогти транспортом, прохідним і в горах, і в парку та ін.

Прийом відбувався у присутності обласного і районного керівництва міліції, голови райорганізації ветеранів України та громадського антикорупційного комітету при РДА Миколи Забачинського, журналістів. Побували на прийомі і наші краяни в особистих справах. За їхнім проханням змісту розмов не оприлюднюємо.

Підсумовуючи зустріч і прийом громадян, генерал-полковник зауважив: – Враження – позитивні, як і попереднє спілкування із пересічними надвірнянцями. Відчутні деякі тенденції до покращення оперативно-службової діяльності, співпраці із громадськими організаціями, молоддю. Похвально, що на Івано-Франківщині створено громадську організацію «Юний міліціонер Прикарпаття». Це той позитив, який прозвучить на всю Україну. Якщо його підхоплять в інших областях, ми матимемо змогу вийти із законодавчою ініціативою про організацію таких формувань. Робота з молоддю – надзвичайно важлива, бо вона – майбутнє держави.

Почули ми і про проблеми щодо фінансування, забезпечення транспортом, потребу в розширенні штату дільничних інспекторів тощо. Ми все вивчаємо, узагальнюємо і врахуємо, по можливості, при реформуванні відомства. Міліцію очікують кардинальні зміни. Форматуємо перерозподіл. Можливо, з часом це буде не атестована структура, а інститут державних службовців. Тому потрібно зважити на всі чинники. Потреби, пропозиції прикарпатських правоохоронців постараємось врахувати при формуванні бюджету на 2014 р.

Сподіваємось, що у процесі реформування міліції наступне покоління працюватиме з новою структурою, новою філософією для того, щоб забезпечити безпеку та захищеність громадян.

Сергій Лекарь нагадав, що зауваження, пропозиції щодо роботи міліції можна повідомити у громадські приймальні, «гарячі лінії» чи за телефоном довіри.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!