Газета по-надвірнянськи
 

Славний земляк – Олександр Жарівський

2 серпня 2013, 12:15 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 964 переглядів

Я ще дотепер знаходжусь під емоційним враженням від прочитаної не так давно книжки Лесі Верховинки – Ярослави Лагодинської «До Делятина на крилах мрій» (Львів, «Каменяр» 2013), яку львів`яни презентували у Делятині 8 травня ц. р.: 110-у річницю з дня народження Лесі Верховинки належно відзначила громадськість рідного містечка письменниці. До появи книжки безпосередньо причетний як упорядник і редактор небезвідомий наш земляк Олександр Жарівський, який ще у далеких студентських роках став жителем Львова і проживає там донині. А Делятин – його рідне і дороге для нього містечко.

Варто пригадати, що й документально-біографічний бестселер про славнозвісного маестро Володимира Луціва «Від Бистриці до Темзи», що вийшла друком в Україні ще у 1999 році, випурхнула, мов божественний голуб чи карпатський красень-орел, із долонь Олександра Жарівського. Книжка мала великий резонанс в українській діаспорі, а в національних видавців і громадськості отримала високу оцінку. Це засвідчує професійність і творчу обдарованість Олександра Жарівського, і це не є якоюсь випадковістю, хоч за фахом він – дипломований інженер, а Львівська політехніка – його alma mater.

Мені приємно це все повідомляти людям і, зокрема, землякам добродія Олександра, відкривати саме тепер, коли він стоїть на порозі свого славного 70-річчя: 30 липня його зірка найяскравіше світитиметься з-поміж інших у сузір`ї Лева. Він – щаслива людина і, як ми говоримо, славний чоловік, що не змарнував свій вік, а приніс людям багато добра, що не є властиво нинішнім українцям.

Поскільки ведемо мову про літературу і видавничу справу, то Олександр Жарівський майже 20 років тому створив у Львові видавництво «Дивосвіт» і першим в Україні почав випускати незвичайні поштові конверти, де на зворотній стороні  видрукували творчу біографію, наприклад, Івана Франка, а на титулі зліва на 1/2 конверта подана світлина-портрет у світлокоричневих тонах. Не забув О. Жарівський нікого ні з галичан-митців, ні громадських діячів, ні прогресивних політиків, ні церковних владик, ні борців ОУН-УПА. Сотні таких конвертів розлетілися не лише по Україні, але й по всьому світі. Олександр Жарівський був сам автором, дизайнером і видавцем. І, що не менш красномовно, всю цю непросту справу робив за свій кошт.

А про хобі Олександра Жарівського як відомого колекціонера, то ще з юнацьких літ він почав збирати поштові марки, картки, вартісні конверти, погашені у різних краях, старі фотографії з життя галичан. Спочатку просто захоплювався цим, а Львів зробив з нього професіонала – понад 15 років очолював Львівське обласне об`єднання філателістів, здобув чимало українських та міжнародних нагород за власні експозиції, а також нагороджений пам`ятною позолоченою медаллю. Він – почесний член Академії європейської філателістики.

Олександр Жарівський добре володіє журналістським пером (ще у студентські роки був позаштатним кореспондентом львівської молодіжної газети «Ленінська молодь»), має широкі знання і творчий хист, то щиро радимо йому: кидай, любий друже, всі невідкладні справи і берися за веселі мемуари!

Ще зі школи почав віршувати і в ювілейні дні його мучить ямбічно-хорейна хвороба. Такий поетів фатум. Наведу тільки декілька красномовних назв його віршів: «Різдвяна елегія», «Гуцульська церква в Ніагара Фаллсі» (у Канаді, у ній мандрівник молився), «Пластова оселя в США «Писаний камінь», «Від Пруту до Ніагари», «Батьківський дім», «Російська ідилія», «Народе рідний мій», «Час збирати каміння» тощо.

Що ж, дорогий земляче, від усіх твоїх друзів і знайомих делятинців вітаю Тебе із першим 70-річчям. Ювілей твій прекрасний, бо живеш в український щасливий час і своїм розумом та руками твориш оте реальне щастя попри усі тимчасові негаразди, щастя, за яким завжди летіли «До Делятина на крилах мрій» найкращі люди. Прилітаєш тепер і ти, і прилітатимуть завше інші, котрі вперше у Делятині побачили наш Божий світ і ступили на святу землю Галичини і Гуцульщини.

З роси тобі і води! Многая літ життя і творчих здобутків!

Роман ФЛИС,

член Національної спілки журналістів України,

смт. Делятин.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!