Газета по-надвірнянськи
 

Сплатіть земельний податок

23 серпня 2013, 13:34 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 230 переглядів

Загалом у нашому районі 21300 фізичних осіб та 643 суб’єкти підприємницької діяльності – юридичні особи та фізичні особи-підприємці сплачують земельний податок. До місцевих бюджетів із початку року надійшло 3734 тис. грн.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.  У сільській місцевості земельний податок можна сплатити через каси сільських рад.

 Податковий кодекс України передбачає пільги зі сплати земельного податку фізичним особам (п. 281.1 ст. 281 ПКУ).

Детальніше – у Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Надвірнянському районі; тел. 2-21-79.

Із 1 вересня – нові акцизні марки

Нові марки акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва вводять у дію із 1 вересня 2013 р. у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 р. № 474.

Як нараховують єдиний внесок на суму допомоги

по вагітності та пологах?

Сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована із 1 липня 2013 р., є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 33,2% та утримання з таких сум – 2 %.  Про це зазначено у Законі України від 14.05.2013 р. № 231-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі – Закон № 231-VI), яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, які набрали чинності з 1 липня 2013 року.

Відповідно до законодавства, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу з тимчасової непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, – для осіб, зазначених у пунктах 9-14 частини 1 ЗУ № 2464.

 Платниками ЄВ є, зокрема, особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Для платників, зокрема, підприємств, установ, організацій, які використовують найману та працю і виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, ЄВ нараховують на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.  Тобто, до 1 липня ц. р. на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами ЄВ не нараховували.

 Пунктом 5 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ нараховують на суми, зазначені в частинах першій і другій статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.  Отже, сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована до набрання чинності Закону № 231-VI та виплачена після 1 липня 2013 р., не є базою нарахування ЄВ.

ДПІ у Надвірнянському районі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!