Газета по-надвірнянськи
 

Військове містечко: наказ – жити і розвиватися

9 серпня 2013, 12:54 | Рубрика: Влада, Тема дня Версія для друку Версія для друку 643 переглядів

Про соціально-побутові труднощі, що «дамокловим мечем» нависли над жителями мальовничого військового містечка Луг Делятинської селищної ради, мовилося не раз. Та все ж попри об`єктивні причини ситуації, що склалася там, влада наполегливо шукає найоптимальніші варіанти розв`язання усіх проблем.

Це засвідчує і нещодавня поїздка голів райдержадміністрації Юрія Касіянчука і районної ради Василя Поповича з куратором нашої області з Адміністрації Президента на Житомирщину, де у Радомишльському районі зуміли дати раду аналогічному (Лугові) містечку, створивши там окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Результати поїздки коментують:

Юрій Касіянчук, голова РДА: – Спільно з головою районної ради ми неодноразово відвідували військове містечко у Делятині, знайомилися з функціонуванням закладів освіти, загалом з інфраструктурою, подивилися в якому стані знаходиться житловий фонд тощо. І щоб прийняти рішення щодо подальшого функціонування і зменшення тих негативних наслідків, від яких потерпають місцеві жителі, ми розглянули багато варіантів. Один із них – створення окремої адміністративно-територіальної одиниці, тобто села чи селища, створення органу місцевого самоврядування, щоб цей населений пункт міг розвиватися. То ж за досвідом поїхали у Житомирську область, Радомишльський район, де зустрілися з керівниками цього району, а також із селищним головою колишнього військового містечка.

На Поліссі вони створили смт. Городок. Нам розповіли про алгоритм дій і ми робитимемо подібне у районі по військовому містечку в Делятині. Домовилися про підписання угоди про співпрацю між нашим та Радомишльським районами і розвиватимемо співпрацю між двома військовими містечками. Тим паче, що жителі, котрі проживають у цьому містечку і служать там у військовій частині, свого часу працювали, служили і проживали у нашому містечку в Делятині.

Процес становлення громади – надзвичайно тривалий (від 9 місяців до року). Можливо, вдасться нам і швидше це зробити, бо по Делятину є питання, які і полегшують, і ускладнюють цей процес. А у перспективі стоятиме питання залучення інвестицій.

Селищний голова новоствореного містечка на Житомирщині наголосив, що майже щотижня проводять сесії – настільки виникає багато питань, які має вирішити громада. Люди там мають можливість приватизувати свої помешкання, земельні ділянки. Вони бачать майбутнє своє і своїх дітей.

Василь Попович, голова районної ради: – Уже більше як два з половиною роки я очолюю раду й одна із перших моїх поїздок була у військове містечко. Звичайно, коли було достатнє фінансування, там досить комфортно проживали. Зараз люди залишились зі своїми проблемами наодинці. У жалюгідному стані знаходяться дитячий садок, школа, будинки. Само собою поставало питання, що потрібно щось робити, змінювати. Але без достатнього фінансування і чіткої позиції військового відомства практично неможливо нічого зробити.

Нині там проживає близько півтори тисячі жителів, немає аптеки, лікарської амбулаторії, оскільки за законами військового відомства ми повинні платити орендну плату. Тобто нагромадилося багато питань, які потрібно вирішувати. Звичайно, ми б могли створити видимість вирішення проблем, мовляв, Міноборони не дозволяє. Але, як з`ясувалося, є вихід. Він не простий, але реальний.

У Радомишльському районі пробували спочатку різні варіанти. Проте зупинилися на тому, що створили селищну раду, обрали селищного голову, депутатів. Звісно, це не означає, що вони вирішили всі проблеми. Але вони вирішили, у т. ч. і питання майна територіальної громади, збереження його і подальше функціонування. Люди зрозуміли, що зможуть самі вирішувати свою долю. Депутати, голова їздять у район, область, Київ і, доносячи свої проблеми до керівництва, спільно розв`язують їх.

Ми запропонуємо громаді військового містечка Луг визначитися, проведемо опитування. Якщо люди погодяться і висловлять готовність створити громаду, ми тоді спробуємо максимально прискорити і в наступному році, думаю, мала би постати територіальна громада.

Зі створенням громади ми не вирішимо усі проблеми, але максимально наблизимося і полегшимо їх розв`язання. Появиться можливість фінансувати дитсадок, школу тощо.

Спочатку створюють ініціативну групу, потім готують рішення районної ради, а опісля – обласна, Верховна рада, Кабінет Міністрів. Доведеться пройти цілу низку офіційних процедур. Зрештою, усе вирішуватиме громада: чи потрібна їм селищна рада і т. д. Якщо вони приймуть перше рішення, ми продовжимо робити уже наступні кроки.

Селищним головою у Городку обрали колишнього командира військової частини, полковника. Це поєднання дуже ефективне. Що стосується нашого містечка, вважаю, це стане поштовхом для повернення виселених колись людей, для відновлення, вдихне життя у територію, у землі, які є зараз поки що землями Міністерства оборони.

***

То ж, перший крок залишається за нинішніми жителями військового містечка в Лузі, яким уже найближчим часом треба визначитися як жити далі.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!