Газета по-надвірнянськи
 

«Вокзальні» перипетії

16 серпня 2013, 15:55 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 669 переглядів

Вокзал у Татарові, що на Яремчанщині, нині на межі повного занепаду. Будівля, зведена ще за часів Австро-Угорщини, переживає свої найгірші часи. Місцеві жителі та Яремчанська міська рада роками намагалися домовитися із залізничниками про ремонт споруди. У відчаї люди звернулися за сприянням до народного депутата України Юрія Дерев`янка. Як результат його численних звернень, Укрзалізниця таки пообіцяла виділити кошти на ремонт пам`ятки архітектури.

Ситуація з вокзальним приміщенням у с. Татарові нагадує замкнене коло. «Укр­залізниця», на балансі якої перебуває споруда, роками не звертає на неї уваги і не ремонтує, мотивуючи це своїм скрутним фінансовим становищем. Підприємці із Татарова зголосилися власними силами відновити приміщення вокзалу, однак, для цього потрібно передати його у власність громади. Підтримати ініціативу зголосилася і Яремчанська міська рада, на території якої розташований Татарів. Вона направила звернення до «Укрзалізниці» з проханням відремонтувати споруду вокзалу або ж передати її у власність громади. Залізничники на таку пропозицію не пристали.

У відчаї люди звернулися за спрянням до представника від Яремчанщини у парламенті, народного депутата України Юрія Дерев`янка. Обранець почав один за другим направляти запити та звернення до обласної влади та залізничників. Зреагували усі. Спершу з`ясувалось, що залізничний вокзал у Татарові таки занесений до списку пам`яток історії та культури Івано-Франківської області під охоронним № 469. А це означає, що відповідно до ст. 39 Закону України «Про охорону культурної спадщини»: «власник пам`ятки або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління нею, забезпечує збереження, утримання в належному стані, консервацію, реставрацію … та ремонт за власні кошти». Про це йдеться у листі-відповіді облдержадміністрації за підписом голови ОДА Михайла Вишиванюка від 30 травня ц. р. на звернення Юрія Дерев`янка. А ще у листі вказано, що питання щодо ситуації довкола вокзалу у Татарові перебуває на постійному контролі залізничників. Вони навіть підрахували: щоб відремонтувати станцію, потрібно не менше 3 млн. грн. Ці гроші обіцяють виділити наступного фінансового року.

– Щоб зрушити проблему з місця, потрібно щонайменше постійно про неї нагадувати тим людям та структурам, які здатні вплинути на її вирішення. Депутатові Верховної Ради не під силу відремонтувати вокзал, проте він може «проштовхувати» питання, звертаючись до місцевої влади та залізничників. Як результат, «Укрзалізниця» таки відповіла. У цьому величезна заслуга місцевої громади, яка не склала руки, а навпаки наполегливо стукала у всі двері, – підкреслив народний депутат Юрій Дерев`янко.

Однак, усе залежить від того, чи «Укрзалізниця» дотримає своєї обіцянки і виділить у 2014 р. кошти на ремонт історичної пам`ятки.

Тетяна ДОРОШЕНКО.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!