Газета по-надвірнянськи
 

Все починається з дороги…

16 серпня 2013, 15:45 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 656 переглядів

Питання ремонту доріг Надвірнянщини стало ключовим на одній із нарад під орудою заступника голови РДА Степана Іроденка. Розглянули, передусім, скаргу жителів вулиць Федьковича, Кармелюка, що у Надвірній, з приводу їх ремонту і, загалом, дотримання безпеки руху на цих вулицях.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович поінформував, що вул. Федьковича – один із пріоритетних напрямків роботи міської влади. Адже дорожнє полотно цієї вулиці руйнують ще й тяжкі вантажні автомобілі, які, порушуючи всі наявні знаки заборони, часто курсують по ній. Зараз на вул. Федьковича очищають колектор, облаштований ще 1960 року. Таким чином планують відновити ливневу каналізацію, забравши воду з майбутнього вуличного покриття. Для очищення лотка і спорудження нової ливневої каналізації з екологічної програми виділили майже 300 тис. грн. А за понад 500 тис. грн. субвенцій райбюджету виготовлять проектно-кошторисну документацію нового дорожнього покриття. Експертно-кошторисна вартість дороги протяжністю майже 4 тис. кв. м – 1 млн. 340 тис. грн. Міська рада звернулася у відділення ДАІ з проханням обмежити рух вантажівок по центральній частині міста. Аналогічне навантаження «терплять» ще вулиці Коперніка, Січових Стрільців. А щодо вул. Кармелюка (об`їзна від магазину «Верія» до перехрестя біля Пнівського замку), то вона не відноситься до компетенції міської ради, зауважив Зіновій Андрійович.

Звернення громади с. Пасічна з приводу негайного продовження ремонту дороги Надвірна-Бистриця обговорили у присутності депутатів Пасічнянської сільської ради Катерини Михайлюк і Миколи Сенатовича. Голова РДА Юрій Касіянчук, який взяв участь в обговоренні цієї проблеми, підтримав обурення горян, дорікнув керівникові «райавтодорівців» за невдалий початок ремонтних робіт і зажадав від Віктора Зінкевича змобілізувати всі наявні ресурси для продовження робіт, хід яких, на думку голови РДА, повинна конт­ролювати й територіальна громада села. Координувати весь процес доручено заступникові голови РДА Степанові Іроденку.

Розмова на нараді тривала подекуди напружено, але конкретно і з врахуванням реалій у державі. Степан Іроденко повідомив, що відповідно до розпорядження ОДА 10 липня ц. р. затверджено у новій редакції розподіл коштів спецфонду обласного бюджету. Кошти спрямовують на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автодоріг загального користування місцевого значення. Це – 29 млн. 855 тис. грн., з яких у Надвірнянський район скеровано 2 млн. 328 тис. грн.

Ситуацію із залишками коштів із минулого року у 31 сільській та селищній радах, які можуть використати на ремонт некомунальних доріг (сільських вулиць), прокоментував начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. Залишок коштів склав 1 млн. 153 тис. 200 грн. Цьогоріч уже надійшло 1 млн. 301,5 тис. грн. Недопоступило із Держбюджету 400 тис. грн. За станом на 2 серпня було 2 млн. 222,4 тис. грн. Крім цього, за станом на 1 січня ц. р. 1 млн. 360 тис. грн. склав податок із власників транспортних засобів за першу реєстрацію.

Загалом і ці, й інші наявні кошти надто оптимізму не вселяють, оскільки їх недостатньо і в кожній сільраді їхня сума коливається від 15 тис. до 70 тис. грн. Лише декілька органів місцевого самоврядування в районі мають на рахунках більше 100 тис. грн.

***

На нараді дано конкретні доручення усім відповідальним службам моніторити ситуацію й задіяти всі зусилля для продовження розпочатих ремонтних робіт.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!