Газета по-надвірнянськи
 

Як виконуємо програму розвитку району?

2 серпня 2013, 12:44 | Рубрика: Влада, Політика Версія для друку Версія для друку 590 переглядів

Саме питання про хід реалізації в районі ініційованої Президентом України Віктором Януковичем Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки та підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету району за перше півріччя 2013 р. винесли першим для обговорення на засіданні колегії РДА у передостанній липневий день.

Перед початком колегії голови райдержадміністрації та районної ради Юрій Касіянчук і Василь Попович привітали і вручили нагороди народному фольклорно-етнографічному колективу «Шовкова косиця» районного будинку культури, талант і виконавська майстерність якого відзначені 12-ма грамотами на Міжнародному фестивалі «Лесині джерела» у Новоград-Волинському (у сесійній залі приймали поздоровлення заслужений артист України Сергій Орел, заслужений працівник культури України Любов Орел, керівник колективу Олена Яченко та соліст Орися Яремчук); переможцям районних спортивних змагань з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Руси (детальніше на стор. 3); підприємцеві Наталії Купчак, а також ювілярам – заступникові голови РДА Степанові Іроденку, Зарічанському і Цуцилівському сільським головам Михайлові Вацику та Миколі Дутчаку.

Розпочавши колегію, керівник району Юрій Касіянчук повідомив про нещодавно запроваджене новаторство: напередодні члени колегії на нараді попередньо ознайомилися із довідковими матеріалами. Тож доповідь із цього питання начальника управління економічного розвитку і торгівлі РДА Василя Уніята для них – не нова. Тезисно передаємо її зміст для наших читачів. За 5 місяців ц. р. підприємства району реалізували промислову продукцію на 559,2 млн. грн. У розрахунку на одного жителя її обсяг – 4881,4 грн. проти 6165,2 грн. по області. Вжиті заходи дозволили окремим підприємствам збільшити обсяги виробництва промислової продукції. За перше півріччя виробництво нерудних будівельних матеріалів зросло на 14,6%, меблів – у три рази.

На 2,8% знизився видобуток нафти і на 0,7% – газу. Основна причина – капітальний ремонт свердловини Лопушна-4. Стабілізувати та наростити обсяги у цій галузі можна тільки збільшивши інвестиції у розвідувальне й експлуатаційне буріння.

Продовжується спад виробництва у будівельній галузі. Основна причина – призупинення реалізації інвестиційних проектів у ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Для підвищення ефективності та надійності систем водопостачання та водовідведення у м. Надвірна КП «Надвірнаводоканал» бере участь у програмі «Польська допомога для розвитку. Відповідальна інвестиція – інвестиція у кадри».

РДА спільно з Івано-Франківськими науковцями і фахівцями підготувала інвестиційну пропозицію щодо виробництва порошку топінамбура, лікарського засобу «Біфтоп» (для лікування хворих на цукровий діабет). Реалізація проекту уможливить створення 200 нових робочих місць. Надвірнянська міська рада разом із науковцями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу підготувала проект «Підтримка заходів програми екологічного розвитку м. Надвірна» (200 тис. євро), який направила на розгляд Євросоюзу.

Доповідач охарактеризував ситуацію і в інших сферах життєдіяльності району, а також окреслив проблеми, вирішення яких потребує комплексних заходів: виділення земельної ділянки для облаштування полігону твердих побутових відходів; виділення коштів із державного бюджету на будівництво та добудову шкіл у селах Красна, Назавизів, Чорний Потік та ДНЗ у Білих Ославах, Лісній Тарновиці, Пнів`ю і Камінному; завершення будівництва другої черги підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин та ін. Співдоповідав із першого питання начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк.

Невтішну господарську картину аж до припинення розвитку міста і району спрогнозував на перспективу міський голова Зіновій Андрійович. Голова РДА доручив з цього приводу зібрати окрему нараду і вирішити проблемні моменти.

Про сьогодення і перспективи колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» розповів заступник начальника із соціальних і загальних питань цього підприємства, депутат обласної ради Роман Струтинський.

***

У попередніх числах нашого часопису ми уже неодноразово висвітлювали проблему ремонту доріг, чи, вірніше, того, що від них залишилося. Враховуючи об`єктивні і суб`єктивні фактори, більшістю голосів членів колегії роботу філії «Надвірнянський райавтодор» щодо ремонту доріг державної та комунальної власності району визнано недостатньою, встановлено нові конкретні терміни. Повторно заслухають керівника «Надвірнянського райавтодору» Віктора Зінкевича на вересневій колегії РДА.

На цій же колегії обговорили й інші не менш важливі питання.

Орися СПІВАК “Народна Воля”

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!