Газета по-надвірнянськи
 

За славу краю – стипендії Луціва

23 серпня 2013, 14:26 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 693 переглядів

Ясними і погожими літніми днями відбулося нагородження переможців конкурсу культурно-мистецького фонду імені Володимира Луціва. Цьогоріч лауреатами у визначених номінаціях стали: «Громадський діяч» – Христина Шевчик; «Митець» – Ірина Гуляк та Орися Яремчук; «Наука» – Луїза Вірста і Ярослав Чабан, заохочувальна премія – Христина Бик. Минулого року у номінації «Громадський діяч» відзначили Софію Луців, Христину Кочержук й Ірину Олексин,  «Наука» – Володимира Чіха та Ярослава Чабана; «Митець» – Миколу Ровенка й Ольгу Яворську.  Як зазначила директор фонду Ольга Максим`юк, ці талановиті діти дбають про популяризацію рідного краю через пісні, творчі роботи та наукові праці: – Саме вони є найкращими представниками молодого, освіченого й інтелігентного покоління і заслуговують на наше визнання та пошану.

Лауреати почергово піднімалися на сцену,  де розповідали про свій життєвий шлях та здобутки. Окремого визнання заслуговує праця юних і талановитих співачок Орисі Яремчук та Ірини Гуляк. Остання на відмінно навчається у школі, із відзнакою закінчила дитячу музичну школу по класах скрипки, фортепіано та хорового співу. Зараз опановує ази співу, що і вдало продемонструвала під час концерту, у прекрасного і чуттєвого викладача ДМШ Олени Сільчук. А ось Орися Яремчук є солістом фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» і дзвінкі переливи її голосу чутно не тільки в Надвірній. Цьогоріч здобула диплом І ступеня у районному конкурсі солістів-вокалістів, навчається у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника.

Щодо інших номінантів, то, зокрема, Христина Шевчик має в житті багато уподобань і планів, які безумовно здійсняться. Є студенткою філологічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Амбіційні плани і в Луїзи Вірсти, яка навчається у Львівському національному університеті ім. І. Франка на факультеті журналістики і удостоєна відзнаки в галузі «Наука». А ось Ярослав Чабан, який минулоріч переміг із науковою роботою «Володимир Луців – видатний представник західноукраїнської діаспори», цьогоріч удостоєний стипендії ще й за роботу «Співпраця представників західноукраїнської діаспори у популяризації української культури на прикладі життя і творчості В. Луціва та Т. Крука».

Мистецькі виступи присутнім подарували лауреат фонду 2003 року Віра Бойчук, народний аматорський ансамбль танцю «Горянка», вокальний ансамбль ДМШ. Ведучою виступила член правління фонду, методист РБК, яка і підготувала сценарій, Дарія Гринішак.

Лауреати отримали заслужені дипломи від голови правління фонду Ольги Максим`юк, друга Володимира Луціва Адама Буня, заступника голови районної ради Івана Степника та Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича. Він передав найщиріші вітання Володимиру Луціву із нагоди його 84-го дня народження і побажав ще довгих років життя, наснаги,  подальшої праці на благо рідної держави і краю. Міський очільник адресував найтепліші побажання і лауреатам. Саме від вас залежить чи цвістимуть у вашому саду прекрасні квіти творчості і мистецтва – з такими словами звернувся до учасників імпрези Іван Степник. Дбайте про зерна свого таланту і пророщуйте їх у благодатній українській Землі. Адам Бунь, який є членом правління фонду, закликав наслідувати життєвий шлях Володимира Луціва. – Приємно, що сама церемонія нагородження відбувається у день 72-ї річниці проголошення Акта відновлення української держави у Львові (саме нагородження відбулося 30-го червня). Приємні побажання линули і від лікаря-ветерана Івана Томина, який є членом правління фонду, і його дружини Марії.

За роки свого існування Фонд нагородив 52 представників молоді. І правильно сказано, що їхнє прагнення до нових висот і з їхніми життєвими орієнтирами і цінностями неодмінно здійсниться. А їм є з кого брати приклад, бо нещодавно детально описала життєвий і творчий шлях Володимира Луціва газета «Замок» із міста Кременець.

Почесний громадянин Надвірної, засновник фонду Володимир Луців і члени правління фонду щиро вітають краян із Днем Незалежності та бажають міцного здоров`я, достатку, Божого благословення та успіху.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!