Газета по-надвірнянськи
 

ХХ сесія районної ради – дискусійна, виважена, в інтересах громади

20 вересня 2013, 14:15 | Рубрика: Влада, Тема дня Версія для друку Версія для друку 757 переглядів

12 вересня ц. р. відбулася ХХ сесія районної ради шостого скликання під орудою голови районної ради Василя Поповича з участю директорів департаментів економіки та охорони здоров`я ОДА Володимира Поповича і Романа Мельника, голови райдержадміністрації Юрія Касіянчука та його заступників, а також Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича,  селищних і сільських голів, представників підприємств, установ, організацій, громадськості, районних ЗМІ.

Після звучання Гімну України, затвердження порядку денного сесії з урахуванням рекомендацій постійних депутатських комісій та президії районної ради Василь Попович ознайомив із головними подіями міжсесійного періоду. Чи не найважливіша з них – прийняття Надвірнянщиною естафети Міжнародного Гуцульського фестивалю-2014.

Начальник відділу культури РДА Олександр Зварчук поінформував про тріумф творчих колективів нашого району на нещодавньому Гуцульському фестивалі у смт. Путила Чернівецької області. Керівники району вручили спільні грамоти районної ради та райдержадміністрації дипломантам фестивалю: ІІІ ступеня – Романові Глодану (номінація «Фотокіномистецтво») та викладачеві дитячої художньої школи і ПТУ № 11 Наталії ПАК («Кераміка»); ІІ ступеня – чорноославській коломийкарці Розалії Зеленевич і народному танцювальному колективу «Горянка» (кер. Олена Здольник); І ступеня – солістці «Шовкової косиці» Орисі Яремчук та Надвірнянській дитячій художній школі (дир. Жанна Бондаренко); гран-прі – народному фольклорно-етнографічному колективу РБК «Шовкова косиця» (кер. Олена Яченко, муз. кер. заслужений артист України Сергій Орел), народному вокальному ансамблю «Черлені пацьорки» (кер. Володимир Черленюк), фотомитцю Володимирові Гринішаку. Вітання аматорам сцени передадуть також присутні на сесії заслужений працівник культури України Любов Орел та учасниця народного колективу «Біла криниця» із Чорних Ослав Ганна Крайлюк.

З нагоди ювілею за зразкове виконання службових обов`язків спільну подяку районної ради та РДА отримав начальник економічного розвитку і торгівлі РДА Василь Уніят.

Голова районної ради Василь Попович повідомив, що під час фестивалю у Путилі відбулося засідання асоціації органів місцевого самоврядування Гуцульського регіону і прийнято звернення його учасниками із трьох областей до керівництва країни щодо необхідності внесення змін до чинного законодавства у частині надання переваги розпорядження землями сільськогосподарського призначення, розташованими за межами населеного пункту з урахуванням думки громади.

Серед інших важливих подій: на завершенні реконструкція криївки «Грома» на горі Березовачці; продовження активних робіт зі спорудження пам`ятника Борцям за волю України у райцентрі; оновлення Меморіалу пам`яті сотні УПА «Чайки» у Верхньому Майдані; у рамках співпраці Польща планує надати Надвірнянській центральній райлікарні гуманітарну допомогу медичним обладнанням та ін.

Поблеми, які вимагають негайного вирішення, озвучили депутати першочергово у зверненнях і депутатських запитах. Зокрема, Михайло Іваночко зачитав звернення щодо заволодіння земельними ділянками біля гори Городище з вимогою повернути їх громаді (ситуація оприлюднена у попередніх числах «Народної Волі»), а також заявив про наступні протестні акції, якщо не відремонтують дороги; в окремому зверненні – вимога негайно повернути в Україну рибалку Олександра Федоровича, котрий перебуває під слідством російських служб.

Неправомірності захоплення земель біля Городища та за рікою у с. Пнів і незадовільного стану доріг у Надвірній (у будь-якій державі дороги характеризують ставлення влади до громадян) стосувалися депутатські запити Ігоря Писклинця.

У депутатських запитах і зверненнях йшлося також про: блокування казначейством рахунків із коштами, зібраними жителями с. Молодків на вивезення сміття (депутат Ганна Бойчук); перекриття Гаврилівської школи (Василь Хабайлюк); освоєння коштів, стан рекультивації Надвірнянського полігону твердих побутових відходів (Володимир Павлюх); ремонт центральної дороги у смт. Ланчин (Іван Яновський); відновлення пасажирських перевезень за маршрутом Надвірна-Лісна Велесниця-Парище (Ігор Білоган); виділення коштів для ремонту дороги у Бистриці (громада готова долучитися) для уможливлення довезення дітей шкільним автобусом (Андрій Гуцько); необхідність відкриття у Надвірній протитуберкульозної лікарні та придбання нового флюорографа (Ігор Андруняк). Усі звернення і запити підтримані сесійно.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович запропонував створити робочу групу із залученням голів фракцій районної ради для детального вивчення резонансного земельного питання у Надвірній.

***

Із першого питання про звіт райдержадміністрації щодо виконання райбюджету за перше півріччя доповів начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. За цей період надходження до загального та спеціального фондів райбюджету надійшло 239804,9 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 216045 тис. грн., у т. ч. дотація вирівнювання – 103212,3 тис. грн., субвенції – 112832,7 тис. грн. Надходження перевищення доходів над видатками з бюджетів м. Надвірна та с. Пасічна виконано на 93,3 відсотка.

У розрізі платежів загального та спецфондів виконання планових призначень забезпечено по всіх видах надходжень, крім плати за оренду майнових комплексів та іншого майна комунальної власності району.

Видатки загального та спецфондів – 94,7 відсотка до призначень на І півріччя ц. р. У порівнянні з аналогічним періодом торік, зросли видатки у галузях освіти на 3,2 відс., охорони здоров`я – на 8 відс., соціального захисту та забезпечення населення – на 25 відсотків.

Основну питому вагу у загальному обсязі займають видатки на зарплату, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету.

Інформацію РДА взяли до уваги і сесійно затвердили звіти про виконання райбюджету та про використання коштів резервного фонду (26,5 тис. грн.).

***

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя ц. р. звітував заступник голови РДА Степан Іроденко. За цей час підприємства району реалізували промислової продукції на 650,4 млн. грн. У розрахунку на одного жителя її обсяг – 5,7 млн. грн., що відповідає 7-му місцю в області. Детальніші дані ми оприлюднювали у № 79-80 від 2 серпня ц. р.

Депутати скрупульозно обговорили доповідь. На деякі запитання депутатів відповідав голова РДА Юрій Касіянчук. Він ще раз підтвердив, що робота «Нафтохіміка Прикарпаття» – на контролі в Уряді й уже вкотре нагадав подавати пропозиції щодо місця розташування сортувальної лінії ТПВ.

Депутат Володимир Павлюх пропонував визнати незадовільним виконання програми соціально-економічного розвитку району. Більшість не підтримала. То ж звіт про її виконання взяли до уваги.

 Орися СПІВАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!