Газета по-надвірнянськи
 

Лікуймо гіпертонію грамотно і дешево

26 вересня 2013, 15:14 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 591 переглядів

Гіпертонічна хвороба (ГХ) або ессенціальна артеріальна гіпертензія – стійке підвищення систолічного до 140 і вище та діастолічного артеріального тиску до 90 мм.рт.ст. і вище (140/90 мм.рт.ст.). Тривалий час захворювання перебігає без жодних клінічних ознак, хоч регулярним вимірюванням артеріального тиску його вже можна виявити. Пізніше   появляються скарги на головний біль, особливо зранку, запаморочення, шум у вухах.

У квітні 2012 р.  прийнята Постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», що давала можливість хворим виписувати ліки зі значними знижками. 10 вересня ц. р. Міністерство охорони здоров’я України  затвердило нову редакцію наказу «Реєстр граничного рівня оптово-відпускних порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», згідно з яким до переліку внесено комбіновані препарати і збільшено референтні ціни на лікарські засоби (ціни відшкодування державою – суми, наскільки дешевшими будуть ліки для хворих).

Крім лікарських назв, які вже відомі пацієнтам,  що користувались пільгами, можна назвати такі: екватор, енап HL. Слід звернути увагу, що значно зросли відсотки відшкодування (від 30% до 90% на широковживані лікарські препарати).

Такими знижками мають право скористатись усі хворі гіпертонічною хворобою.

 

Марія СТАВАРСЬКА,

завідувач терапевтичного відділення

районної поліклініки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!