Газета по-надвірнянськи
 

Підвищено соціальні допомоги

17 вересня 2013, 12:48 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 725 переглядів

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» інваліди з дитинства та законні представники дітей-інвалідів мають право на державну соціальну допомогу, яку призначає і виплачує управління соціального захисту населення.

До державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства І групи та дітям-інвалідам встановлюють надбавку на догляд: за дитиною-інвалідом віком до 18 років – одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, котрі не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом; одинокій матері – за дитиною-інвалідом незалежно від факту роботи.

Однією із соціальних ініціатив Президента України передбачено збільшення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом із найтяжчим ступенем функціональних обмежень (підгрупа А).

4 липня 2013 р. Верховна Рада України прийняла Закон № 410-VІІ «Про внесення змін до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (набув чинності з 28. липня 2013 р.), яким підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А із 50% до 100% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що виплачують до державної соціальної допомоги.

Перерахунок надбавки на догляд проводять на підставі медичного висновку дитини-інваліда, отриманого від районної лікарсько-консультативної комісії про встановлення підгрупи А.

Андрій КРЕХОВЕЦЬКИЙ,

начальник управління

соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!