Газета по-надвірнянськи
 

Платити «білу» зарплату буде вигідніше

17 вересня 2013, 12:40 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 689 переглядів

Безробіття в Україні є дуже поширеною та актуальною проблемою. Статистика свідчить про те, що сьогодні в українських селах живе менше безробітних, ніж у великих містах. Але навряд чи цьому повірять самі сільські жителі. Знайти постійну роботу в селищі або навіть маленькому містечку Івано-Франківської області зараз практично нереально. Тому люди не бачать сенсу в тому, щоб звертатися до центрів зайнятості. Кожен крутиться, як може – або виживає за допомогою домашнього господарства і дрібних підробітків, або влаштовується у місцевих підприємців на «мінімалку». Бізнесу ця складна ситуація лише на руку, а працівник у кінцевому підсумку залишається без соціальних гарантій і впевненості у завтрашньому дні.

От і виходить, що гроші, які за свою роботу в Івано-Франківську  та столиці отримують  менеджери, бухгалтери і банкіри, для жителів Надвірнянського району – недосяжна мрія. Досить проїхатися по селах Івано-Франківщини і побачити, що люди згодні працювати повний робочий день за 1,5 тис. грн. При цьому для них не так важливо, чи ця зарплата офіційна, чи залишить роботодавець запис у трудовій книжці, чи надасть, наприклад, оплачувану відпустку. Головне, щоб гроші давали регулярно і, бажано, – на руки.

Місцевому бізнесу кращої ситуації побажати не можна. По-перше, дешева робоча сила, а по-друге, економія на податках. Та й перевіряючі органи до сіл і селищ міського типу доїжджають нечасто. Саме тому тіньова зайнятість в Україні головним чином зосереджена в сільській місцевості, стверджує інтернет-сайт Лига.net.

Внаслідок отримуємо жорстоку конкуренцію районного масштабу, коли одного працівника можуть звільнити без попередження, тому що інший погодився працювати за менші гроші. Людина, яка офіційно не оформлена на роботі, не може взяти оплачуваний лікарняний, піти у відпустку і навіть залишитися вдома з хворою дитиною. Через несплату податків у надвірнянському бюджеті постійно не вистачає коштів на ремонт доріг, закриваються дитячі садки, а в лікарню доводиться їхати до сусіднього міста.

Звинувачувати людей, які погоджуються на нелегальну роботу, не можна. Тому влада намагається вивести зарплати і ринок праці з тіні «м’якими» способами – знизити податки, котрі бізнесу треба платити за найманих працівників. Найближчим часом до парламенту буде подано проект закону про зменшення податку на доходи фізичних осіб. Нині з нашої зарплати вираховують 15-17%, а з нового року ставки для більшості українців знизяться до 10%, повідомляє сайт Prostopravo.com.ua.

Найближчим часом Міндоходів планує вдвічі зменшити єдиний соціальний внесок, який зараз становить 34,7 – 49,7%, а планують лише 15-18% від окладу працівника, повідомляє інформагентство «Інтерфакс-Україна». Так у Міндоходів сподіваються, що чесно платити «білу» зарплату буде вигідніше, а у людей нарешті з’явиться шанс одержати гідні умови праці.

Вячеслав Харченко.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!