Газета по-надвірнянськи
 

Повернути із забуття

20 вересня 2013, 14:03 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 705 переглядів

Відбулась прем`єра документального фільму «Стеком і шаблею» Романа Коваля та презентація його книг «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею», «Тиха війна Рената Польового», «Сто облич самостійної України» та ін. Організували захід «Союз українок Надвірнянщини» (Ольга Багрійчук) та райорганізація ВО «Свобода» (Михайло Іваночко).

Директор ЦБС Марта Кушнерчук представила гостей. Роман Коваль – відомий український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ ст., президент історичного клубу «Холодний Яр», член НСПУ, член НСЖУ, автор понад сорока книг, героями яких є борці за волю України. Одним з таких є Михайло Гаврилко – скульптор (творець Шевченкіани), січовий стрілець, уродженець Полтавщини, проживав якийсь час у Болехові на Прикарпатті у Наталії Кобринської. Життя цієї людини закінчилось трагічно – восени 1920 р. більшовики живим спалили його у топці локомотива на станції Полтава. Про життя і боротьбу Михайла Гаврилка переглянули фільм, який продемонстрував інженер-програміст ЦРБ Роман Заник. Роман Коваль у своєму виступі зауважив, що, на жаль, ще не всі найкращі люди нашої країни належно вшановані і він бачить своє завдання в тому, щоб повернути широкому загалу якомога більше забутих імен.

У зустрічі взяв участь відомий поет, прозаїк, громадський діяч, народний депутат України першого скликання, член НСПУ, директор видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний. Він представив свою нову книгу «Білий Кречет», розповів про перепоховання В. Стуса, О. Тихого, Ю. Литвина, ініціатором якого він був, читав власні поетичні твори.

Окрасою заходу став виступ кобзаря із м. Київ, заслуженого артиста України Тараса Силенка, який виконав кілька патріотичних пісень.

Зіновія ЗАЯЦЬ,

завідувач методичного відділу центральної

районної бібліотеки.

***

– Одним із символів боротьби українців за свободу є Холодний Яр, Хмельниччина, Коліївщина, «Чигиринська змова», «Таємна дружина», селянські повстання в добу окупаційного російського режиму. Кожен українець повинен мати у себе вдома Біблію, Кобзар та Холодний Яр. Книги Романа Коваля оживляють з минулого імена великих українців, повертають із забуття нашу історію, – наголосив голова райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

Після перегляду фільму вдячна публіка поспішила до автора, щоб поспілкуватись, обмінятись контактами, висловити своє захоплення і підписати книги. Він нікому не міг відмовити і приділив для кожного хвилинку своєї уваги.

Роман Коваль та організатори заходу висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до  проведення презентації. Особлива вдячність Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу  та заступникові начальника відділу культури РДА Ользі Багрійчук.

 

Прес-служба

Надвірнянської районної організації

ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!