Газета по-надвірнянськи
 

Про модернізацію медичної галузі

6 вересня 2013, 13:35 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 578 переглядів

За станом здоров’я громадян Україна посідає одне з найнижчих рейтингових місць у Європейському регіоні. Реформування галузі на сьогодні є нагальною потребою.

Запровадження такої реформи передбачено в ініційованій Президентом України Програмі економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Основні напрями реформування системи охорони здоров’я визначені Законом України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 7 липня 2011 р. № 3611-VI та Указом Президента України від 12 березня 2013 р. № 128/2013 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Головна мета реформування – покращення здоров’я населення, забезпечення рівного доступу до медичних послуг відповідної якості.

Реформування розпочали з базисних елементів: первинної та екстреної меддопомоги. Протягом 2011-2012 рр. у пілотних регіонах майже повністю створена мережа закладів первинної медицини. Торік сформували 167 центрів медико-санітарної допомоги. Там, де запрацювали нові, належним чином оснащені та забезпечені кадрами амбулаторії, спостерігається збільшення кількості звернень з профілактичною метою на 17 відс. і зменшення викликів екстреної медичної допомоги на 15 відс. Зменшується кількість госпіталізованих хворих саме за рахунок профілактичної спрямованості роботи.

Досвід створення центрів первинної медико-санітарної допомоги цьогоріч  поширюється на всі регіони. Зокрема, заплановано створити такий центр і в Надвірнянському районі з розгалуженою мережею лікувально-профілактичних підрозділів – сімейних амбулаторій.  У цих закладах меддопомогу надаватимуть лікарі-терапевти, педіатри, сімейні лікарі, які мають змогу комплексно оцінювати стан здоров’я пацієнтів (всієї родини) та ефективно призначати лікування, враховуючи індивідуальні особливості кожного, надавати первинну багатопрофільну медичну допомогу, контролювати виконання призначених процедур, у разі потреби, організовувати консультування вузькими спеціалістами та призначати лабораторні обстеження, організовувати профілактичні щеплення, займатися профілактикою сезонних, спадкових захворювань. Сімейна медицина забезпечить якісною та кваліфікованою медичною допомогою усіх жителів за територіальним принципом, стане доступнішою та ближчою для кожного пацієнта.

Чисельний склад існуючої мережі закладів  охорони здоров’я  району залишається незмінним, територіально всі медичні працівники залишаються на своїх місцях, змінюється тільки підпорядкування. Доступність до медичної допомоги для жителів району не змінюється, у деяких випадках навіть покращуються (зменшується відстань до медичного закладу). Важливим завданням є поступова перепідготовка лікарів за спеціальністю «загальна практика сімейна медицина», що розпочато і в нашому районі. Первинну спеціалізацію завершує 5 лікарів, навчаються молоді спеціалісти, які розпочнуть свою діяльність у лікувальних закладах району.

Очікуваним результатом реалізації Плану заходів з реформування  є покращення стану здоров’я та продовження життя українців шляхом приведення у відповідність до потреб населення якості медичного обслуговування та забезпечення рівного й справедливого доступу усіх громадян до медичних послуг, гідної оплати праці медпрацівників.

 

Емілія Семянів,

заступник головного лікаря

Надвірнянської ЦРЛ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!