Газета по-надвірнянськи
 

Соціальне страхування, як прояв державної турботи

20 вересня 2013, 13:56 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 681 переглядів

Створивши Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, наша держава забезпечила надійний соціальний захист потерпілих внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань. Людина, котра потрапила у біду, не залишається з нею сам-на-сам, бо завдяки Фонду вона має можливість реалізувати своє право на відшкодування шкоди, забезпечення комплексних соціальних послуг у разі ушкодження здоров’я. Загальна кількість страхових виплат та соціальних послуг становить понад 20 видів. Одним із основних видів страхових виплат є одноразова допомога потерпілому у разі стійкої втрати працездатності та одноразова допомога у разі смерті потерпілого, що виплачують сім’ї та утриманцям потерпілого.

Якщо працівник не оформлений на роботу відповідно до чинного законодавства та не має офіційної заробітної плати, з якої справляють внески до Фонду, він не має права на страхові виплати.

Тому звертаємось до роботодавців. Для того, щоб забезпечити соціальні гарантії своїм працівникам після нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, потрібно оформляти працівників на роботу відповідно до чинного законодавства та не допускати виплати заробітної плати у «конвертах». Крім того, усім, хто влаштовується на роботу, необхідно пам’ятати про те, що у кожного є вибір: отримувати заробітну плату в «конверті», а, отже, не мати ніяких соціальних гарантій на випадок ушкодження здоров’я чи мати легальний заробіток і надійний захист.

Ефективна і результативна робота Фонду неможлива без стабільного і регулярного наповнення бюджету за рахунок страхових коштів, що надходять від роботодавців, правильне встановлення класу професійного ризику виробництва, своєчасна та в повному обсязі сплата страхувальниками єдиного внеску.

Звертаємо увагу роботодавців, що віднесення до класів професійного ризику виробництва, від яких залежить розмір єдиного внеску, здійснює Фонд на підставі відомостей про види економічної діяльності відповідно до нового класифікатора ДК 2010, які подають щорічно до 25 січня наступного за звітним роком. Збільшення класу професійного ризику відбувається при прийомі звіту. Для зниження класу професійного ризику виробництва робочий орган виконавчої дирекції Фонду перевіряє страхувальника щодо достовірності поданих ним відомостей. Тобто, фактично відділення виконавчої дирекції Фонду контролює правильність встановлення розміру єдиного внеску.

Ганна ГУТИН,

начальник відділення виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування від нещасних випадків

на виробництві та професійних

 захворювань у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!