Газета по-надвірнянськи
 

Українки зустрілися у Львові

6 вересня 2013, 13:20 | Рубрика: Духовність, Світ Версія для друку Версія для друку 825 переглядів

Нещодавно у приміщенні Національного університету «Львівська політехніка» відбулися наради Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО) з участю делегатів із 12 країн світу. У числі п`яти представниць прикарпатської делегації побувала голова Надвірнянської районної філії «Союзу Українок» Ольга Багрійчук, яка ділиться своїми враженнями із нашими читачами.

– СФУЖО є недержавною організацією у системі ООН. Представляють її в ООН 8 жіночих лідерів, у т. ч. Марта Кічуровська-Кебало, доктор філософії, котра як керівник групи прозвітувала про річну роботу, охарактеризувала типові проблеми українців у світі, серед яких дуже  актуальні – їх легалізація в інших країнах. Досвідом роботи поділилися представниці усіх країн. Надзвичайно цікаві форми жіночого руху охарактеризували голови СУ Канади і керівник СФУЖО Орися Сушко, заступник голови СУ Франції – Мирослава Остап`як та ін.

Дуже багато конкретних порад щодо вирішення різнопланових проблем, у т. ч. торгівлі людьми, надала віце-президент СУ США, викладач в університетах Нью-Йорка, Нью-Джерсі, Вашингтона та Гарварду, професор  Львівського католицького університету, дослідник жіночого руху в Україні Марта Богачевська-Хом`як, родом із Галичини.

Відрадно, що більшість учасниць наради мали змогу взяти участь у ювілейному Світовому Конгресі Українців, який відбувся у цьому ж приміщенні.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!