Газета по-надвірнянськи
 

В українській армії чекають контрактників

20 вересня 2013, 14:18 | Рубрика: Закон, Україна Версія для друку Версія для друку 810 переглядів

Перехід на професійну основу, комплектування Збройних сил України військовослужбовцями за контрактом – такі пріоритетні завдання перед українською армією.

Власне детальніше про це мовилося під час проведення Дня військовозобов`язаних минулого тижня у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті. Сюди запросили юнаків і молодих людей від 18 до 40 років, котрі мають право служити в українській армії на контрактній основі. Під орудою заступника військового комісара облвійськкомату підполковника Любомира Демчука за участі завідувача сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи РДА Ярослава Кінаша, а також військового комісара Надвірнянсько-Богородчанського об`єднаного райвійськкомату підполковника Володимира Ярмошука та представників військових частин: зі Львова – 80-го окремого аеромобільного полку; з Івано-Франківська – 114-ї бригади тактичної авіації повітряних сил ЗСУ і 762-го радіотехнічного батальйону та з Делятина – 136-го центру забезпечення ракетами і боєприпасами, потенційним захисникам України детально, використовуючи рекламні відеоролики, розповіли про особливості проходження військової служби за конт­рактом.

Гарантують

зарплату і житло

За словами Любомира Демчука, цьогоріч в Україні військову службу за контрактом проходять понад три тисячі чоловік. Для контрактників повинні бути перспективи, соціальна захищеність, гідне грошове забезпечення. Уже із 2012 р. контрактникам-військовослужбовцям аеромобільних військ, воєнно-морських і повітряних сил (льотний і технічний склад) усіх військових частин, дислокованих на території АРК, грошове забезпечення збільшено удвічі. Тобто там конт­рактник отримує мінімально (без посади і вислуги) 3 тис. грн., уточнив заступник комісара облвійськкомату. Якщо є вислуга років і посада (сержантська, старшинська), то зарплата складає до 5-6 тис. грн. Усім іншим родам військ (сухопутні, повітряні) грошове забезпечення збільшать на 20 відсотків із 1 квітня. Так у п`ять етапів до 1 липня 2014 р. повинні підвищити на 100 відсотків від рівня початку року. (Цього місяця також підвищено зарплату на 20 відс.).

Серед загальних соціальних гарантій: одноразове харчування (обід); якщо чергує, то триразове; під час відпустки, крім зарплати, видають «оздоровчі»; є право на виплату т. зв. 14-ї зарплати вкінці року. Після першого контракту військовослужбовець може навчатися заочно (сесію оплачують), підкреслив Любомир Демчук.

Актуальне питання житла. Передусім, казарми переобладнують під гуртожитки. Стати в чергу на житло контрактник може після 3 років служби. Щоправда, нинішня ситуація із забезпечення житлом – не зовсім втішна, зауважив підполковник, і не лише для контрактників, але і для офіцерів. Та у найближчій перспективі службове житло, а після 20-ти років служби – і постійне, стане реальністю, оптимістично підсумував Любомир Демчук. Після 25 років служби контрактник має право вийти на пенсію.

Хочуть служити

Сьогодні особовий склад ЗСУ складає 182 тис. чол. Затверджена Концепція реформування. У 2017 р. укомплектованість бойового складу становитиме 122 тис. чол. І якщо нині у бойових частинах служать 70 тис. чол., то через чотири роки із 122 тис. служитиме 65 тис. чол. у бойових частинах – за рахунок скорочення частин із забезпечення діяльності.

– Із початку року до лав ЗСУ призвано понад 7 тис. солдат,  наголосив військовий комісар Володимир Ярмошук. – У першому півріччі об`єднаний райвійськкомат на службу за контрактом призвав 16 осіб. План на друге півріччя – 26. Зараз призвано уже 18 чол. Краяни охоче йдуть служити за контрактом у в/ч Делятина, 80-ий аеромобільний полк та інші військові частини. Володимир Ярмошук відзначив, що на сьогодні укомплектованість ЗСУ контрактниками збільшилась на 60 відс., у т. ч. військово-морські сили укомплектовані на 80 відс., повітряні – на 60 відс., сухопутні та аеромобільні – відповідно на 52 і 54 відс. Внесено цілу низку змін до нормативно-правових актів щодо удосконалення діючої системи комплектування військ тощо. Вносяться зміни до Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» щодо запровадження у ЗСУ добровільної військової служби на 1 рік для комплектування за територіальним принципом посад рядового і сержантського складу, що визначає боєздатність громадян, котрі мають цивільну споріднену спеціальність, введення випробувального терміну.

Якщо вмієте кермувати

Про особливості служби за контрактом у військових частинах  розповіли офіцери – представники цих частин. Скажімо, важливою умовою служби у десантних військах (80-ий окремий аеромобільний полк, м. Львів) є заняття спортом; за стрибки з парашутом доплачують 500 грн. Ця військова частина бере участь у миротворчих операціях і її очікує розширення – до 1 грудня аеромобільну бригаду створять у Чернівцях.

У 136-му центрі забезпечення ракетами і боєприпасами (поблизу Делятина) грошове забезпечення уже першого року служби складає майже 4 тис. грн. (із «гірськими»). До кінця року частина на всі 100 відсотків укомплектована контрактниками. Єдиною проблемою називають житлову, тому намагаються набирати військовиків із ближніх сіл, котрі проживають у радіусі 30 км.

114-а бригада тактичної авіації уже з листопада повинна бути укомплектована 100-відсотково контрактниками. Наразі тут – 40 вакантних посад (треба фахівців зв`язку; водіїв у роту охорони). У радіотехнічному батальйоні (керівництво знаходиться у Львові) цілодобово охороняють повітряний простір держави. За 12 год. або цілодобове чергування – 2 дні відпочинку. У цій частині служать також жінки.

Найзатребуваніша професія у всіх чотирьох частинах – водії, зокрема, категорії «С».

***

Цьогоріч, набираючи контрактників, надають перевагу кількісним показникам, а наступного року звертатимуть увагу на якісні, зауважили офіцери української армії.

Щодо нинішнього осіннього призову, то підполковник Любомир Демчук наголосив, що це – останній призов на строкову військову службу.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!