Газета по-надвірнянськи
 

Василь СКРИПНИЧУК: «Готуємося до отримання нового проекту угоди»

6 вересня 2013, 14:40 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 723 переглядів

На прес-конференції 27 серпня ц. р. голова обласної ради Василь Скрипничук розповів журналістам Прикарпаття про роботу 23-ї сесії обласної ради. Сесія завершила свою роботу протягом одного дня. Вдалося прийняти понад півсотні рішень.  Із деяких питань депутати так і не визначилися, то ж покидали зал сесійних засідань із подвійним враженням, зауважив Василь Скрипничук.

Із-поміж важливих питань за участю міністра енергетики і вугільної промисловості України Едуарда Ставицького та інших відповідальних працівників Уряду обговорювали питання погодження угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки «Олеська», між державою Україна та компанією «Шеврон Б. В.» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська», на що, як уже відомо, депутати обласної ради не дали згоди. На Івано-Франківщині під розробку сланцевого газу підпадають території повністю Галицького, Рогатинського і частково Городенківського, Снятинського та Коломийського районів.

Із 58-ми потрібних це питання набрало лише чотири десятки депутатських голосів. Коментуючи таку позицію депутатського корпусу обласної ради, Василь Скрипничук виокремив серед причин, передусім, екологічну небезпеку, що несе за собою сам процес видобування сланцевого газу. Саме екологічні страхи, про які нагадали у сесійній залі народний депутат Українм Ірина Сех та інші, не дали прийняти рішення, каже Василь Скрипничук. – Хоча бачення тут різні, – продовжує він. – Приміром, наші провідні екологи із ІФНТУНГ стверджують, що немає жодної екологічної загрози. Але не всі депутати цьому вірять. Ми ж знаємо: як ведуть звичайний видобуток нафти і газу, то там забруднення довкілля існує. І тому цей страх перед відповідальністю за екологічну безпеку не дав бідьшості депутатам проголосувати «за».

Не останню роль відіграли й економічні сумніви та політичні мотиви. Василь Скрипничук розмірковує: – Після прийняття такого рішення звинувачень на обласну раду було багато. Починаючи від того, що, мовляв, ми працюємо на російський «Газпром», оскільки йому вигідне непогодження угоди. (А йому дійсно це вигідно, бо вони й надалі користуватимуться своїм монопольним становищем на газовому ринку). А з другого боку: аргументи депутатів – досить вагомі. Приміром, запитували чий буде газ? Адже нині в Україні також видобувають газ, але для населення він – за російськими цінами. Оці непрозорі газові схеми, що на сьогодні діють у державі, свідчать, що немає жодної гарантії, що український сланцевий газ не буде за тими ж російськими цінами і не стане власністю такою ж, як і той, що видобувають зараз.

– Це питання міністр Едуард Ставицький обійшов дуже акуратно, – вважає Василь Скрипничук, – і відповіді на нього так і не дав. А, знаючи про наміри нинішнього уряду продати Росії нашу ГПС, то я не бачу ніякої вигоди. Якщо б почати з тієї точки, щоб «завалити» «Газпром» – так, я згідний це робити. Але якщо це буде прозорий видобуток і прозорий розподіл. І тому наша Івано-Франківська обл­рада (ні Донецька, ні Харківська цього не зробили) зазначила, щоб ми (у т. ч. й територіальні громади) мали якусь частку. Міністр сказав, що буде 10 відсотків (а це – сотні мільйонів доларів у рік). Такий підхід очільнику обласної ради видається правильним і виваженим.

Загалом, особиста точка зору Василя Скрипничука така: газ видобуватимуть. Прийняття чи неприйняття рішення залежатиме від фракційних поглядів депутатів, котрі узгоджують свою думку із партійним керівництвом. (А це – уже політична складова питання).

Нагадаємо, реакція уряду України, зокрема, Прем`єр-міністра та галузевого міністра не забарилася. Вони заявили, що на засіданні Верховної Ради внесуть зміни до законодавства і приймуть угоду без нашої обласної ради. – Від нашого законодавця можна чекати що завгодно, – підкреслив опісля Василь Скрипничук. – Швидше всього, що воно так і буде: викинуть п. 4 зі ст. 11 Угоди про розподіл продукції і держава обійдеться без Івано-Франківської області. Але депутати доручили мені як голові обласної ради відправити усі ті пропозиції, що лунали на сесії, що я і зробив. Як заявляв уже в окремих інтерв`ю міністр Е. Ставицький, він сподівається, що облрада повернеться найближчим часом до обговорення питання.

– То ж, чекаємо спочатку реакції від Кабінету Міністрів, – наголосив Василь Скрипничук, – і наскільки врахують ті 150 пропозицій. Сподіваємося, у новому проекті угоди, котрий ми мали б погоджувати, задовольнять ті депутатські запити і обл­рада матиме можливість, повернувшись знову до цього питання, обговорити його під іншим кутом зору.

***

На прес-конференції Василь Скрипничук також прозвітував про роботу обласної ради у серпні. Останній місяць літа для керівництва обласної ради позначений участю у різноманітних заходах соціально-економічного та культурно-мистецького характеру, які відбувалися на Прикарпатті, про що неодноразово широко інформували мас-медіа.

Серед вервечки духовних подій голова обласної ради виокремив особисту участь у Всеукраїнській прощі до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві, котрий освятили 18-19 серпня ц. р. Своїми незабутніми враженнями він поділився із представниками ЗМІ. Найбільше запам`яталися блискуча організація такого маштабного заходу; високий інтелектуальний рівень самого патріарха УГКЦ о. Святослава Шевчука, котрий звернувся до прочан 5-ма іноземними мовами; приїзд священнослужителів-католиків з усього світу; неприхід жодного священика з українських православних церков. Щодо останнього, то це вказує, що Україна до церковного об`єднання не готова, підсумував Василь Скрипничук.

І ще один, невеликий, але вагомий, штрих до діяльності обласної ради. Наприкінці серпня у Надвірній відбувся обласний турнір із пляжного волейболу. Василь Скрипничук – почесний президент цього виду спорту і визнав, що турнір видався вдалим. Команда з області зайняла друге місце. Хоча на Прикарпатті пляжний волейбол тільки розвивається і є лише з півсесяток майданчиків. Отже, у цій сфері також чимало роботи.

Та волейбол – волейболом. А найосновніше на порядку денному в депутатів обласної ради – отримати новий проект угоди від Кабінету Міністрів, проаналізувати його і зробити оптимально корисний для Прикарпаття вибір.

Післямова. Тема сланцевого газу залишається актуальною і надалі. Минулого тижня голова обласної ради Василь Скрипничук та заступник голови ОДА Руслан Гусак взяли участь в одній із телепрограм («Підсумки тижня») 5-го каналу. А цього тижня в обласну раду надійшов новий проект Угоди, з яким можна ознайомитись на сайті облради. То ж, ймовірно, уже цього місяця депутати обласної ради знову повернуться до питання сланцевого газу.

 Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!