Газета по-надвірнянськи
 

Весняна тональність осені

6 вересня 2013, 13:55 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 671 переглядів

Минулий рік став знаковим у творчому житті учительки і поетеси Світлани Ткачук із Тисменичан – побачила світ її книжка поезій «Осіння партитура».

Поезія Світлани – відображення її особистісної сутності: така ж безкомпромісна, відкрита і водночас глибинно-загадкова, в якій засіяні зовні малопомітні філософічні зерна.

Почасти у т. зв. «жіночій» поезії частенько наштовхуєшся на суто жіночі, емоційні поріжки: ледь не через вірш – сльози, плач… Імпонує, що подібна плаксивість не властива Світлані.

Громадянська лірика у неї достатньо гостра і чітка, щоб дістатися серця навіть дещо байдужого до поезії читача. Скажімо, такі рядки: «Будьмо добрими, будьмо злими, Словом, будьмо потроху всякими. Та не будьмо глухонімими, Та не будьмо лише ніякими. Лицемірами біймось бути. Лицеміригрузьке болото. Через їхню солодку отруту Ще до зради була Голгота». Або: «…Деревієм тут задеревію, Де себе залишив мій народ».

Поетична мова Світлани Ткачук багата, соковита, змістовна. Скажіть, хіба не зачеплять душу хоча б такі образи: «…Де вітрило у сопілку свище», «…виводить золотий криптонім літерами наших сподівань», «…сповзає вітер, як з душі ганьба, і гасить свічі місячне багаття» та ін.?

Світлана Ткачук – поетка зрілої майстерності. Ще кілька років тому відомий український літературний критик Євген Баран заявив, що рівень її літературної майстерності цілковито відповідає рівню членства у Національній спілці письменників України.

Про це ж пише у післямові до Світланиної збірки івано-франківський письменник Ярослав Ткачівський: «І посеред недрімної ночі мене замилувало віршоване слово С. Ткачук».

Світлана Ткачук не замикається тільки на своїй творчості. У літературній студії «Бистрінь» при редакції газети «Народна Воля» вона завжди знайде слово поради, а у школі веде учнівську студію. І в цьому вбачає більшу цінність своєї праці.

Літературна студія «Бистрінь» рекомендує Світлану Ткачук для участі в конкурсі на здобуття літературно-мистецької премії ім. Н. Попович.

 

Степан ПИСУЛЯК,

член Національної спілки

журналістів України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!