Газета по-надвірнянськи
 

Відзначали під пшеничним перевеслом

17 вересня 2013, 13:04 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 958 переглядів

Погожого і теплого осіннього дня у Надвірній відзначили День міста та свято працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості. У церквах УГКЦ та УПЦ Київського патріархату ще з самого ранку відбувалися урочисті літургії, а на стадіоні численних надвірнянців привітали представники влади і керівництво підприємств-ювілярів – НГВУ «Надвірнанафтогаз» і ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Ноток автентичності додала пісенна вистава народного фольклорно-етнографічного колективу «Перевесло» із Фитькова під орудою Ольги Багрійчук. Під їхнім пшеничним перевеслом пройшли всі високоповажні гості. Благословили свято адміністратор Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ єпископ Василь Івасюк, декани Надвірнянські УГКЦ та УПЦ КП отці Ігор Шліхутка й Олег Траско.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович сказав: – Ми зібралися для того, щоб відзначити славну дату. Уже минуло 424 роки із часу першої писемної згадки про Надвірну. Цей час є непростим, бо відбуваються процеси державотворення у нашому місті і в Україні.

Зіновій Андрійович наголосив, що історія Надвірної є багатогранною і багатостраждальною з однієї сторони, а з іншої – патріотичною і скроплена кров’ю. – Сьогодні вже відома перша назва нашого міста – Краснодвір. Існують різні версії заснування міста, яке могло розростатися навколо Пнівського або Надвірнянського замків. Найбільшим скарбом є жителі, які примножують славу і добрі починання предків. Сьогодні згадуємо трагічні події для міста, потужні підприємства, державотворчі дати, піднесення національно-визвольної боротьби ОУН-УПА, полум’яних борців за волю України, почесних жителів Надвірної Мирона і Марти Свідруків і багато інших.

– Надвірна – місто із власним характером, який вироблявся віками. Серед його кращих рис – патріотизм, відданість традиціям, відкритість до світу і бажання перетворень на краще, – вважає народний депутат України Юрій Дерев’янко. – Надвірнянці надзвичайно працелюбні й обдаровані люди, це – інтелектуальний цвіт Прикарпаття. Адже саме вони відбудовували і створювали цілі галузі  економіки області – лісову, лісопереробну, нафтову, нафтовидобувну, нафтопереробну. Я пишаюся тим, що маємо такі досягнення. Наше місто є прикладом любові до України, адже Надвірна із роду-віку плекала стійкий український дух. І тепер можемо з гордістю сказати: це маленьке містечко є справжньою «кузнею кадрів» не тільки для України, але й для світу.

– Видобуток газу, нафти, їх переробка здавна стали запорукою розвитку міста. Тому так важливо зберегти і підтримати ці  галузі, – розвинув тему Володимир Грабовецький. – Хочеться, щоби  наше славне місто завжди залишалося молодим, адже молодість – це рішучість, упевненість і наполегливість. Вірю, що разом ми зробимо місто справді європейським, зробимо Надвірну справжньою перлиною Карпат.

Щирі побажання линули від директора департаменту економіки ОДА, депутата обласної ради Володимира Поповича, який закликав, щоб наступний рік пройшов під знаком Надвірнянщини на Івано-Франківщині, а також від депутата обласної ради Володимира Грабовецького, заступників голів РДА і районної ради Богдани Ковалюк й Івана Степника, котрі акцентували увагу на великій освіченості і патріотизмі надвірнянської громади й бажали побільше капіталовкладень у розробку родовищ у НГВУ «Надвірнанафтогаз» та відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

За словами директора департаменту будівництва та науково-технічної політики ПАТ «Укрнафта» Володимира Троценка, уже 150 років на теренах Надвірнянщини добувають нафту, а 110 функціонує нафтопереробний завод, майже 60 років діє структурна одиниця Долинського газового заводу у Пасічній. – Фінансова підтримка Надвірнянського нафтопромислового району зростає, вже завершені роботи із капітального будівництва на Луквинському і Микуличинському родовищі та ведуть роботи на Пасічнянському виробництві. Він вручив найкращим працівникам заслужені нагороди. Зокрема, грамотою Міністерства енергетики і вугільної промисловості нагородили інженера І категорії цеху № 2 Валерія Чепікова, почесною грамотою НАК «Нафтогаз України» – токаря прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання Івана Дереша, почесною відзнакою «Відмінник праці» ПАТ «Укрнафта» – начальника цеху № 1 Володимира Зиму, начальника прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання Юрія Мушака та ін. Начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна зазначив, що на наш Надвірнянський нафтопромисловий район чекає велике виробниче піднесення. Перший заступник голови правління ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Василь Дутчак переконаний, що нафтопереробна галузь в Україні переживає непрості часи. Колектив і обладнання ще збережені і ми готові до роботи. Щирі і душевні слова привітань линули від першого заступника бургомістра міста-побратима Пруднік (Польща) Станіслава Гаврона.

Подяками міської ради нагородили численних представників підприємств й установ району, громадських діячів. Саме ці люди докладають багато зусиль для того, щоб вулиці були чистими, правоохоронні і сили порятунку вчасно реагували на сигнали лиха. Митці району та області підготували змістовну програму, прославляючи рідне місто у піснях, віршах, танцях, музиці, а також у сяйві святкового феєрверку.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!