Газета по-надвірнянськи
 

Як оздоровлюють чорнобильців

26 вересня 2013, 15:31 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 652 переглядів

Найважливішим фактором соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, є збереження та відновлення здоров’я людей, котрі зазнали радіаційного впливу Чорнобильської трагедії. Пріоритетним напрямом оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей є забезпечення їх санаторно-курортними  путівками  відповідного профілю лікування: особи, віднесені до 1-ї та 3-ї категорій (тільки у випадку, передбаченому п. 13 ч. першої ст. 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон), – санаторно-курортними путівками безоплатно; особи, віднесені до 2-ї категорії, – санаторно-курортними  путівками або путівками на  відпочинок безоплатно; особи, віднесені до 3-ї категорії (крім випадку, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 22 Закону), – пільговими санаторно-курортними путівками або  путівками на відпочинок  із  доплатою 30 відсотків  вартості  путівки  за рахунок  власних  коштів; особи, віднесені до 4-ї категорії, – пільговими  санаторно-курортними путівками  або путівками на відпочинок із доплатою 50 відсотків  вартості  путівки за рахунок  власних  коштів; потерпілі  діти – санаторно-курортними путівками на відпочинок безоплатно.

Доплату за рахунок власних коштів для одержання пільгової путівки здійснюють постраждалі особи на небюджетні рахунки, відкриті регіональними органами в органах  Казначейства. Кошти, які надійшли на такі рахунки, перераховують щомісяця до 1 та 5 числа  на  небюджетний  рахунок  Мінсоцполітики для  подальшої оплати наданих послуг  із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Діти віком до 10 років можуть оздоровлюватися з особою, котра має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме одним із  батьків,  або особою, яка  їх замінює.

За постраждалими особами та потерпілими  дітьми, які перебували на обліку і не отримали  путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік за умов подання заяви до  5  жовтня п. р.

Для  взяття на облік із забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15  жовтня  п. р. в  управління соціального захисту населення пакет документів: заяву із зазначенням  бажаної пори року заїзду; видану в установленому МОЗ порядку довідку з медичного закладу для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о; копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками; копії паспорта та ідентифікаційного номера, стосовно дітей – копію свідоцтва про народження.

Для своєчасного замовлення путівок на санаторно-курортне лікування на 2014 р. просимо осіб, потерпілих від аварії на ЧАЕС, здати вказані документи в управління соціального захисту  населення до 15 жовтня 2013 р.

Детальніше – в управлінні соціального захисту населення РДА (майдан Шевченка, 3, м. Надвірна, каб. 41); тел. 2-26-77.

Уляна СИДОРУК,

головний спеціаліст

відділу бухгалтерського

обліку управління

соц­захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!