Газета по-надвірнянськи
 

Якщо вирішили змінити ім`я

17 вересня 2013, 12:36 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 566 переглядів

Ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Державну реєстрацію зміни імені (прізвища, власного імені та по батькові) проводять лише стосовно громадян України.

Фізична соба, котра досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я. Фізична особа, котра досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків, а також має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені.

Державну реєстрацію зміни імені за письмовою заявою за умови пред`явлення паспорта громадянина України проводить відділ держреєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за місцем її проживання. Особа, котра не досягла 14-річного віку, разом із заявою подає свідоцтво про народження та довідку з місця проживання. Особа, яка досягла 16-річного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред’являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.

До заяви про зміну імені додають: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про    шлюб (коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано); свідоцтва про народження дітей (коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);  свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; фотокартку заявника; квитанцію про сплату державного мита.

Відділ ДРАЦС надсилає необхідні матеріали до органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені.

Орган внутрішніх справ надсилає висновок до відділу ДРАЦС.

Заяву про зміну імені розглядає відділ ДРАЦС у тримісячний строк із дня її подання. За наявності поважної причини цей термін можуть подовжити, але не більше, як на три місяці.

Відділ ДРАЦС на підставі документів про зміну імені та висновку органу внутрішніх справ про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або про відмову у зміні імені, один з яких надсилає заявнику.

У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк від дня його надання відділом ДРАЦС може звернутися для державної реєстрації зміни імені до відділу держреєстрації актів цивільного стану, який складає актовий запис про зміну імені. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу ДРАЦС для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

Галина ОБРУБ`ЯК,

в. о. начальника відділу

ДРАЦС

реєстраційної служби

райуправління юстиції

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!