Газета по-надвірнянськи
 

Заява фракцій ВО «Батьківщини» у Надвірнянських міській та районній радах

6 вересня 2013, 13:43 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 661 переглядів

щодо неправомірного захоплення земель за межами населеного пункту на території Надвірнянської міської та Пнівської сільської рад.

Депутати фракцій ВО «Батьківщина» у Надвірнянських міській та районній радах глибоко стурбовані та не можуть стояти осторонь неправомірного захоплення земель  прибережної смуги р. Бистриця, біля трампліна, під горою Городище у м. Надвірна та за рікою у с. Пнів.

Вказані вище земельні ділянки знаходяться на території Надвірнянської міської ради та Пнівської сільської ради за межами населеного пункту, а тому право розпорядження ними, у відповідності до нещодавно внесених змін у ст.ст. 122, 186-1  Земельного кодексу України, покладено на Центральний орган  виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи (в даному випадку Головне управління Держземагентства в Івано-Франківській області), які передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що знаходяться за межами населеного пункту, у власність або у користування для всіх потреб (п.4 ст.122 ЗК України).

Таким чином без відома і згоди територіальних громад міста Надвірна та села Пнів, без відповідних погоджень і висновків органів природоохоронного, охорони культурної спадщини, лісового господарства, водного господарства, враховуючи зміни у чинному законодавстві, землі передані особам, які ніколи цими землями не користувалися. Створено прецедент, який «успішно» можна використовувати стосовно будь-якої земельної ділянки в будь-якому населеному пункті району. Причому приватизація проведена ганебним шляхом: оформлені земельні ділянки на підставних осіб, котрі, отримавши право власності, на наступний же день нотаріально переоформили вказані ділянки на наших «надвірнянських скоробагатьків», які й так вже окупували частину прибережних земель р. Бистриця Надвірнянська.

Ці землі знаходяться на березі річки, неподалік відпочинкової зони імені Назарія Яремчука, найдревнішого укріплення і поселення Х ст. в урочищі на горі «Городище», яке внесено до пам’яток історії та археології місцевого значення, та за рікою в с. Пнів, де розташовані батьківські землі жителів с. Пнів. Там знайдено останки людських тіл та закладено меморіальний комплекс.

Ще 20 серпня 2013 року, під час сесії обласної ради, депутати від фракції ВО «Батьківщина» в Івано-Франківській обласній раді ініціювали розгляд даного питання на сесії обласної ради, в результаті чого дано доручення прокуратурі й постійній комісії обласної ради з питань земельних відносин вивчити вказане питання й вжити необхідних заходів для повернення земель у власність громади. Крім того, народні депутати України від партії ВО «Батьківщина» звернулись у різні інстанції для вжиття належних заходів для повернення земель громаді.

На сьогодні, за інформацією районного прокурора Грицюка Н. П., згідно із зверненням депутатів Верховної, обласної, міської рад, за цим фактом триває прокурорська перевірка із залученням земельних та спеціалістів із геодезії.

Ми, депутати, обрані від партії Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина», вживатимемо усіх заходів у нашій компетенції для повернення вказаних земель громаді та беремо на особливий контроль питання виділення земель за межами населеного пункту в районі. При потребі будемо вдаватися до радикальних заходів й закликаємо громаду району наc підтримати.

 

Ігор ПИСКЛИНЕЦЬ,

голова фракції ВО «Батьківщина»

у Надвірнянській районній раді.

Роман МАЖАК,

голова фракції ВО «Батьківщина»

 у Надвірнянській міській раді.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!