Газета по-надвірнянськи
 

Єднаймось у «Просвіті»

4 жовтня 2013, 14:47 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 695 переглядів

29 вересня 1908 р. у Надвірній засновано міську філію товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. З нагоди 105-ї річниці цієї події у неділю у будинку «Просвіти» на урочисте святкування зібрались члени відродженого осередку, представники влади і духовенства, гості з Івано-Франківська, жителі міста.

Урочистості розпочались молитвою, священики поблагословили присутніх. Хор Церкви Воздвиження Чесного Хреста під орудою Надії Мацьків виконав духовний гімн «Боже великий єдиний» та гімн «Просвіти». Усіх присутніх привітав голова Надвірнянського міського осередку товариства «Просвіта» Михайло Ноняк, закликавши продовжувати і покращувати роботу осередку в майбутньому. Голова обласного об’єднання товариства «Просвіта» Степан Волковецький відзначив якісну діяльність надвірнянської «Просвіти», ознайомив з обласною програмою «Просвіта XXI ст.», наголосив на основних напрямах роботи, а також нагородив найактивніших «просвітян» грамотами обласного товариства. Із художніми номерами виступив народний жіночий вокальний ансамбль «Квіти ромену» обласного народного дому «Просвіта» (кер. Орест Турак).

Вітальні слова прозвучали від голови районної ради Василя Поповича, який підтримав починання «Просвіти» та побажав продовжувати розвивати все українське задля розбудови нашої держави. Голова районної філії «Союзу Українок» Ольга Багрійчук наголосила, що «союзянки» завжди працювали і продовжуватимуть роботу спільно з просвітянами. Керівник районного об`єднання товариства «Просвіта» Богдана Ковалюк подякувала за здійснену до цього часу роботу осередку і висловила сподівання, що надвірнянська «Просвіта» стане гідним прикладом для наслідування у селах району. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович згадав про роль духовенства у становленні та розвитку просвітянського руху й цілі династії, плеяди надвірнянських родин, справу яких продовжують сучасники. Грамотами Надвірнянської міської ради нагороджені багато активних членів осередку. Також з привітальним словом виступив голова наглядової ради обласної організації «Український шлях» Микола Ладовський, який зазначив, що «Просвіта» відіграє важливу роль у формуванні громадянського суспільства в Україні.

Усіх присутніх вітали художніми номерами Ірина Гуляк, Ольга Молодій, Віктор Чудновський, Наталія Зварчук, а також клуб обдарованих дітей з обласного будинку «Просвіти» (кер. Руслана Денега). Своїми спогадами про довоєнну «Просвіту» поділився Адам Бунь, а Іван Томин прочитав власну поезію. Діяли виставки місцевих майстрів, художників Остапа Мальгівського, Дмитра Угринюка, Галини Оксенюк, вихованців дитячої художньої школи, Надвірнянських ЗОШ № 1 та №2, райцентру дитячої творчості.

Завершилось святкування піснею «Єднаймось в Просвіті» та спільним побажанням многая літ.

Михайло НОНЯК,

голова Надвірнянського міського осередку

«Просвіта» 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!