Газета по-надвірнянськи
 

І тарілка гарячого супу на обід

4 жовтня 2013, 14:18 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 624 переглядів

У тому, що повноцінне збалансоване харчування – запорука міцного здоров`я, нікого переконувати не треба. І все ж особливе значення воно має для підростаючого організму. Тому питання про стан організації харчування дітей у навчальних закладах району стало ключовим у порядку денному нещодавного колегіального засідання під орудою голови райдержадміністрації Юрія Касіянчука.

Аналізували харчування краян дошкільного і шкільного віку заступник начальника відділу освіти РДА Олег Ковальчук, начальник відділу організації держсанепіднагляду міжрайуправління Держсанепідслужби Віра Андрійків.

На сьогодні вартість харчування у міських дитсадках – 17 грн., у сільських – від 12 до 15 грн. Батьківська плата – 50 відс. вартості харчування (відповідно 8,50 грн.) – у ДНЗ міста; у сільських – 30 відс. (4-5 грн.). Дітей пільгових категорій у ДНЗ харчують безкоштовно або за 50 відс. батьківської плати. Влітку витрати на годування у ДНЗ збільшено на 10 відс. й організовано додаткове харчуваня.

Аналіз харчування свідчить, що діти отримують відповідно до натуральних норм основні продукти на 82 відс., зазначали виступаючі.

Відділ освіти РДА організував одноразове безкоштовне гаряче харчування для учнів 1-4 класів із розрахунку 4 грн. на одну дитину в день, що уможливлює виконувати норми харчування на 50 відс. Із 5410 школярів 1-4 класів одноразовим зарчуванням забезпечено 5178 (96 відс.).

У школах учнів харчують підприємці, з якими укладені відповідні договори. Протягом 6 місяців ц. р. відділ освіти РДА провів три тендери на організацію гарячого харчування у ЗОШ району. За станом на час проведення колегії оголосили четверті відкриті торги для Лоївської ЗОШ І-ІІІ ст. та Стримбівської ЗОШ І-ІІ ст. У десяти початкових школах, а також Каміннецькій і Білозоринській ЗОШ І-ІІ ст. їжу для учнів молодших класів довозять.

Проблемно харчуватися дітям горян у Максимецькій ЗОШ І-ІІ ст. Замість їдальні у них – пристосоване приміщення без протічної холодної і гарячої води, констатували доповідачі.

Про організацію харчування у закладах охорони здоров`я розповів головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук.

Учасники засідання обговорили питання харчування, висловлюючи ряд раціональних міркувань та пропозицій. На посиленні уваги до харчування дітей пільгових категорій наголосив голова РДА Юрій Касіянчук.

Колегія вирішила рекомендувати відділу освіти РДА забезпечити 100-відсоткове виконання натуральних норм харчування у ДНЗ і ЗОШ району; передбачити в бюджетах цих закладів кошти для оновлення технологічного обладнання тощо. Головному лікарю ЦРЛ – вирішити питання щодо виділення додаткових коштів для створення у закладах охорони здоров`я роздаткових пунктів продуктів харчування для дітей із малозабезпечених сімей та малят першого і другого років життя. Окремі доручення рекомендовано й іншим службам.

***

На колегії обговорили діяльність виконкому Саджавської сільської ради у частині виконання делегованих повноважень, а також широкий спектр поточних назрілих питань, що стосуються підготовки до опалювального сезону (вона триває і взимку обіцяють усіх зігріти), ремонту комунальних доріг (у Надвірній багатостраждальну вулицю Мазепи, як і обіцяв головний райавтодорівець Віктор Зінкевич, продовжили ремонтувати у понеділок).

***

За пропозицією члена колегії, Добротівського сільського голови Михайло Мельника, питання про газифікацію старих неприватизованих будинків обговорять на наступному засіданні.

***

У роботі колегії взяв участь перший заступник директора департаменту економіки, начальник управління соціально-економічного розвитку ОДА Василь Насадюк.

 

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!