Газета по-надвірнянськи
 

Їм держава гарантує працевлаштування

18 жовтня 2013, 16:07 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 555 переглядів

Із початку цього року почав діяти Закон України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 р. № 5067-VI (далі – Закон). У ст. 14 Закону визначено категорії громадян, котрі мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. До них належать: один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності); діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, приймати на роботу; особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яку вперше приймають на роботу; особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років; інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; особи, яким виповнилося 15 років та яких за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, приймати на роботу.

Для їх працевлаштування (крім інвалідів) підприємствам, установам та організаціям із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюють квоту в розмірі 5 відс. середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці можуть звернутися за сприянням для працевлаштування даної категорії громадян до центру зайнятості, подаючи інформацію про попит на робочу силу (вакансії).

Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважають працевлаштування таких громадян, про що роботодавці інформують щороку до першого лютого центр зайнятості.

Форму звіту (інформації) про зайнятість і працевлаштування вищенаведених громадян затверджено наказом Мінсоцполітики України від 16 травня 2013 р. № 271.

Просимо подати інформацію за 2013 рік до 1 лютого 2014 р. у Надвірнянський районний центр зайнятості.

Звертайтесь до нас за тел. 2- 34- 61, а також за адресою: м. Надвірна, майдан Шевченка, 1, п’ятий поверх, каб. № 504.

Назар ГРИЦЮК,

головний спеціаліст-юрисконсульт

Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!