Газета по-надвірнянськи
 

Лемківська ватра у Ждині

11 жовтня 2013, 11:55 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 587 переглядів

Перша зупинка на відстані 10 км від Перемишля (їхати правим берегом річки Сян). Край дороги у парку стоїть величава будівля Красічинського замку. Панували у ньому великі князівські роди Сапіги, серед яких були духовні особи, про що свідчать чотири наріжні вежі: Божа, Папи, Королівська і Шляхетська. Тепер тут – Музей.

Далі дорога – через м. Сянок, Дуклю до с. Тилява, де є хата Пушкарів, в якій народилися Марія Скоблей та Єва Демидюк, котра провела екскурсію до своєї хати. У наступному с. Зиндранова є музей Лемківщини.

Під вечір ми поспішили до Ватраного поля, щоб розкласти намети. А вночі приїхав автобус із хором «Феліціо» церкви Трьох Святителів м. Надвірна (кер. Наталія Пришляк)  та ансамблем «Світ любові» (кер. Юрій Партика). Секретар об`єднання лемків у Польщі Еміль Гойсак від імені єпископа Владики Володимира Ющака  запросив хор «Феліціо» у п`ятницю, 19 липня ц. р., на молебень у каплиці с. Висова на горі Явір, де 1925 року трьом жінкам об`явилася Пресвята Богородиця. Тому на цьому місці спорудили каплицю і 14 жовтня 1931 р. на свято Покрови Пресвятої Богородиці її  посвятив єпископ із Перемишля Владика Йосафат Коциловський.

Із нагоди  ювілею – 1025-річчя Хрещення Київської Русі – на гору Явір 19 липня відбулася Проща вірних Греко-Католицької церкви. Священики спільно із хором «Феліціо» відслужили Молебень до св. Володимира Великого, після чого «Многая літами» привітали владику Володимира Ющака. Далі – чимдуж на ватру та святковий концерт.

Наступного дня, у суботу, зранку на Ватраному полі навпроти сцени на горі біля збудованої Дзвіниці за участі священиків УГКЦ та УПЦ КП  і хору «Феліціо» відправили Панахиду за загиблими лемками під час депортації їх у 1945-1947 рр. і вшанували пам`ять жертв акції «Вісла». А зі сцени від представників влади та церкви линули вітання усім учасникам Ватри.

Крім концертної програми, в якій виступив «Світ любові», гостей зацікавила і спортивна сторінка. За ініціативи Володимира Григораша зібрали надвірнянську (оскільки калушани відмовилися) футбольну команду, яка й змагалася на турнірі із сусідами-поляками. Капітан команди – Володимир Григораш,  на воротах – Василь Дереш, гравці – Василь Кепещук, Богдан Терлецький, Іван Байдак, Степан Йосипенко, Андрій Сопилюк. Виграли з рахунком 3:1, нагородили їх Кубком та медалями.

Дякуємо заступникові голови Надвірнянського осередку ІФФ ОО Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Романові Пеці за організовану цікаву поїздку.

Ігор ЛІНГ,

заступник голови

районного осередку

«Лемківщина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!