Газета по-надвірнянськи
 

Міжнародний день людей похилого віку

4 жовтня 2013, 14:29 | Рубрика: Влада, Соціальне Версія для друку Версія для друку 883 переглядів

Люди похилого віку потребують особливої турботи та уваги з боку всього суспільства

Здоровим можна вважати лише те суспільство, в якому щасливі старі та діти. Про це зазначив голова Івано-Франківської облорганізації Партії регіонів Василь Чуднов під час круглого столу «Людям похилого віку – захист і турботу» на базі обласної партійної організації за участю представників усіх районних і міських парторганізацій у рамках відзначення Міжнародного дня людей похилого віку. Регіонал наголосив на тому, що люди похилого віку потребують особливої турботи та уваги з боку всього суспільства.

Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича спрямовані на посилення соціального захисту пенсіонерів, підвищення розміру пенсій, надання конкретної допомоги літнім людям. В основі соціальної політики – адресність, справедливість та інтереси кожної людини.

Збільшення пенсійного забезпечення – один з головних напрямів соціальної політики держави щодо людей похилого віку. За останні п’ять років проведено перерахунок пенсій для 12,9 млн. осіб, при цьому розмір середньої пенсії протягом року зріс на 536 грн., а кількість пенсіонерів, які отримують пенсії менше однієї тисячі гривень, зменшилася втричі. Вперше запроваджено механізм щорічної індексації пенсій відповідно до зростання середньої заробітної плати.

Мінімальна пенсія учасника бойових дій, якому виповнилося 85 років постійно збільшується (за станом на травень 2013 р. вона становила понад 2,5 тис. грн.) і до кінця цього року у порівнянні із 2010 р. зросте майже на тисячу гривень. Разова державна допомога до Дня Перемоги інвалідам війни  І групи збільшилася порівняно з 2009 р. у 4, 5 рази, а середній розмір пенсії інвалідів війни за цей же період зріс на 1390 грн. За 2010-2012 роки інвалідам Великої Вітчизняної війни надано 825 квартир, ще 220 інвалідів війни переїдуть у нові помешкання вже цього року. До 3000 ветеранів, котрі за три останні роки стали власниками нових автомобілів, цього року додадуться ще 500. Протягом 2012-2013 рр. 580 тис. військових пенсіонерів збільшено пенсію на 36%, завдяки чому середній розмір пенсій військовослужбовців за станом на вересень ц. р. – 2358 грн. Згідно з урядовим законопроектом із 1 січня 2014 р. ліквідаторам аварії на ЧАЕС повернуть усі надбавки у повному обсязі.

Однією з проблем, що торкається практично всіх людей похилого віку, є високі ціни на ліки і недоступність необхідного медичного обслуговування для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів. Запроваджено державне регулювання цін на лікарські засоби від гіпертонії та часткове відшкодування їх вартості. Цьогоріч із Державного бюджету виділено 191,6 млн. грн. на реалізацію цього проекту. Аналогічна програма стартує для інсулінозалежних хворих, – повідомив Василь Чуднов, розкриваючи сьогоднішній стан реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Івано-Франківська обласна організація має десятки проектів, які орієнтовані на цю категорію людей та реалізовують протягом всього року.

Лілія ПАЛЯНИЦЯ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!