Газета по-надвірнянськи
 

Музей нафтопромислів Галичини відкрив двері для відвідувачів

18 жовтня 2013, 17:12 | Рубрика: Духовність, Новини Версія для друку Версія для друку 1,011 переглядів

11 жовтня в навчально-курсовому комбінаті НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», що в селі Пнів, яблуку не було де впасти. Понад півтисячі краян та гостей зібрались на відкриття новоствореного Музею нафтопромислів Галичини. «Народна Воля» вже неодноразово писала про хід його створення. Нарешті експозиція Музею готова до огляду.

У заходах із відкриття Музею взяли участь делегації від керівництва ПАТ «Укрнафта», структурних одиниць Товариства – НГВУ «Бориславнафтогаз, «Долинанафтогаз», Долинського газопереробного заводу, Долинського тампонажного управління та Прикарпатського управління бурових робіт, а також представники нафтопереробної галузі – ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Крім нафтовиків у святкуваннях взяли участь представники місцевих органів влади – Івано-Франківської ОДА, Надвірнянських райдержадміністрації, райради і міськради, сільських та селищних рад, на території яких здійснює видобування вуглеводнів НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Подію поважили своєю присутністю і делегації від наукових та культурних установ краю – Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею, національного заповідника «Давній Галич», національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, музею мистецтв Прикарпаття.

Із великим задоволенням взяли участь у відкритті Музею ветерани нафтогазовидобувної та нафтопереробної галузі. Багато з них прибули на свято з інших районів, областей та міста Києва.

Урочистості відкрив начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна, який зазначив – «Музей є громадським проектом, що реалізовується впродовж 2012-2013 років силами громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району», та за підтримки широких кіл громадськості і за активного сприяння трудового колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз», інших структурних одиниць ПАТ «Укрнафта», місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій Надвірнянщини.

Експозиція Музею розповідає про історію становлення нафтогазової промисловості, починаючи від перших нафтопромислів Прикарпаття, яке по праву визнане колискою нафтовидобувної галузі України. Промисловий видобуток нафти в нашому краї здійснюється понад 240 років – першу нафту видобуто у 1771 році в селі Слобода Рунгурська на Коломийщині.

Музей зберігатиме відомості й про людей, які розвивали нафтову галузь, виводитиме їх імена із забуття.

Незабаром, після реалізації усіх задумів, Музей нафтопромислів Галичини за подальшої підтримки громадськості, органів влади стане потужною музейною установою, науково-просвітницьким центром Прикарпаття, служитиме базою наукових заходів та досліджень, буде однією з яскравих візитівок нашого краю».

Директор департаменту будівництва та наукової політики ПАТ «Укрнафта» Володимир Троценко у вітальному слові відзначив вклад Координаційної ради Музею в збереження історичної спадщини галузі та нагородив її членів почесними грамотами Товариства. Голова Надвірнянської райдержадміністрації Юрій Касіянчук та заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець нагородили спільною грамотою РДА і райради активних учасників  створення Музею.

Вітальними словами та дарунками вшанували Музей усі делегації. Зокрема, начальник управління культури національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак подарував Музею дві картини, голова обласного комітету профспілок працівників нафтогазової та нафтопереробної промисловості Святослав Остап’юк передав до Музею гасову лампу кінця ХІХ ст., ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський вручив Ігорю Гузійчуку книги для Музею, від структурних одиниць ПАТ «Укрнафта» Музей отримав нові експонати – нафтову качалку, бурильний ротор, унікальну технічну літературу, а також скульптуру покровительки гірників святої Варвари. Колеги-музейники подарували краєзнавчу та науково-популярну літературу, картини і, що найцінніше, пропозиції подальшої спів­праці та методичної допомоги. Голова ветеранської організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» Мирон Зіняк подарував картину, кілька автентичних документів нафтопромислів Биткова та інструменти нафтовика середини ХХ ст.

Із вдячним словом виступив голова громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук, який високо відзначив роль громадськості у створенні Музею та запросив оглянути експозицію. Після урочистого перерізання стрічки та освячення приміщення Музею, пан Ігор провів першу офіційну екскурсію. В ході відкриття Музею гості мали змогу оглянути також і виставки робіт фотомайстрів «Будні нафтовиків», творів художників «Надвірнянщина – край нафтовиків» та творів заслуженого майстра народної творчості України Параски Хоми.

Однак, чи не найбільше захоплення викликала зовнішня частина експозиції Музею, в котрій уміло поєднались нафтопромислове обладнання та механізми різних століть. Із зацікавленням та подивом учасники відкриття спостерігали за відтворенням роботи нафтових промислів ХІХ ст. Найбільш уважно спостерігали за анімованим дійством – міні-виставою, в якій відтворили працю нафтовиків на перших промислах. Аматорам вдалось відтворити атмосферу старих нафтових промислів краю.

В ході дійства на території музею діяла імпровізована кузня, в якій бажаючі змогли виготовити власноруч сувенірну пам’ятну медаль Музею, пройти майстер-клас ковальської справи та викувати підкову на щастя з логотипом Музею. На знак подяки Координаційна рада Музею вручила кожній делегації пам’ятну медаль і підкову на щастя.

Після екскурсії розпочала роботу автентична карпатська кухня. Господарі свята щедро частували усіх охочих наїдками й напоями, особливо смакували страви, зготовані на ватрі.

Відкриття Музею перетворилось на велике колоритне свято.

Від імені

Координаційної

ради Музею,

Ігор Темех.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!