Газета по-надвірнянськи
 

Незвичайне храмове свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста

18 жовтня 2013, 15:49 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 504 переглядів

відбулось 27 вересня у с. Середній Майдан. У цей день за ініціативою місцевого пароха о. Михайла Перцовича та за підтримки парафіян села розпочалась триденна духовна місія, завданням якої ставили, щоб кожна людина зустрілась із живим Христом, оновила своє життя і стала учасником живої парафії.

Зворушливо і до сліз парафіяни і гості зустріли місіонера о. Василя Чорнія з Івано-Франківська, котрий приїхав із мощами Блаженнішого Симеона Лукача. У присутності багатьох священиків із сусідніх сіл відслужили Божественну Святу літургію і проголосили змістовну науку у спасінні кожного християнина. Віруючі мали можливість взяти участь у святій сповіді, причаститися і скріпити свої душевні та тілесні сили свяченою водичкою.

Цього ж дня у вечірню пору всі вірні взяли участь у процесійному місійному поході із церкви с. Середній Майдан до церкви Святого Миколая с. Глинки. Дорогою всечесні отці служили акафист до усіх святих українського народу, а о. Василь Чорній благословив кожну домівку мощами Блаженнішого Симеона Лукача. У церкві святого Миколая у Глинках відслужили молебень до Христа Спасителя, виголосили науку про життєвий шлях ісповідника Блаженнішого Симеона Лукача. Кожний присутній мав ласку бути благословенним мощами Святого.

У суботу, 28 вересня, після ранкових Богослужінь, наук, сповідей у приміщенні школи продемонстрували фільм про ісповідника Христової віри, поборника виходу із катакомб нашої греко-католицької церкви єпископа Павла Василика. Фільм справив велике враження на усіх присутніх, скріплюючи їх у вірі та відданості своїй церкві. Перебуваючи у підпіллі Українська греко-католицька церква (у наступному році відзначатимемо 25-річчя виходу УГКЦ із підпілля), жила, мала своїх вірних і поводирів, котрі своїм життям свідчили Христа і вірили у велике майбутнє церкви та її народу, перебуваючи у той час у неймовірно тяжких умовах совітсько-комуністичного режиму.

Третій день місії – неділя, виявився дуже піднесеним. Після ранкових Богослужінь і змістовних наук отців-місіонерів усі зібрались у приміщенні школи, щоб завершити місію великим концертом духовної і патріотичної пісні під гаслом «Бог і Україна у серці людини». Свято розпочалось із благословення отця-пароха Михайло Перцовича та привітальної «Слово Бог» за гармонізацією покійного о. Василя Павлика у виконанні народного аматорського хору «Дума» (кер. Володимир Ботюк). Цей хор – лауреат районної премії ім. Надії Попович. Ведуча свята Марія Кінаш наголосила, що ця прекрасна триденна духовна місія у Середньому Майдані, Глинках і Вишнівцях стала для нас кроком до переміни нашого життя, а саме, відновлення душі і серця і направлення його у нове русло жити із Христом, для Христа й у Христі, виконуючи його святі заповіді. Ми живемо в особливий час для нашої церкви, коли весь український народ святкує 1025-ліття Хрещення України-Русі та рік Віри. У цих подіях і ми всі взяли участь, стали єдині духом, і з тими урочистостями, які відбувалися у Києві 18 серпня ц. р., коли освятили Патріарший Собор УГКЦ. Ми горді, що наша Свята Греко-Католицька Церква не просто вийшла із катакомб, а перейшла до Києва за мудрим та далекоглядним благословенням тодішнього Глави УГКЦ Любомира Гузара і стала церквою високого духу.

Свято продовжив народний аматорський хор «Дума», який присвятив виконання своїх творів пам`яті засновника хору о. Василя Павлика. Причарував серце і душу своїм виконанням духовних і патріотичних пісень наш односельчанин, семінарист Івано-Франківської теологічної академії Михайло Давиденко. Цього літа він одружився. Зичимо йому Божого благословення і сімейного щастя. Любов до неньки-України і рідного краю прозвучала у піснях Христини Михальчук та Марії Триняк, Богдани Кінаш і Людмили Пастернак. Любові до матері та родині свої пісні присвятили Юрій Галюк і Вікторія Левицька.

Своєю важкою долею емігрантів і тугою за рідною землею поділилась Марія Мартинюк у поезії «Іспаніє, так ти не стала рідною». Справжньою родзинкою свята стала поява молодих талантів нашої школи, найменших учасників-третьокласників із програмою «Я люблю Тебе, Ісусе» (класний кер. Ольга Голіней); гра на саксофоні славнозвісної пісні «Червона рута» В. Семанюка; дует Ірини Михальчук та Іванни  Бевзюк. Любов до Бога і неньки-України прозвучали у поезії «Молитва» Валентини Михальчук, «До серця Ісуса» Тетяни Лукаш, «Біль єдиної зброї» Романи Андрейчук. Причащали своїм ангельським співом і духов­ною піснею о. Василь Чорній та його квартет «Алилуя» у складі о. Василя Полєка, о. Андрія Заліського та брата Богдана Лиска.

Зі словами щирої вдячності за організацію і проведення місії та духовного свята звернулись о. Михайло Перцович і сільський голова Ольга Бевзюк. Свято завершилось церковним гимном «Боже великий єдиний». Ми щиро вдячні Господу Богу, нашим отцям-місіонерам, отцю-пароху Михайлові Перцовичу за зіслані ласки у відновленні нашого духовного життя, життя з Богом.

 

Із найкращою подякою і величчю душі й серця

 організатори свята

Марія КІНАШ,

Марія КРУЛЬ,

Ганна КАЗЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!