Газета по-надвірнянськи
 

Однойменний парк із оновленим Франком

4 жовтня 2013, 14:56 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 821 переглядів

Недільний осінній день вплівся барвами оновлення і новизни для міського парку імені Івана Франка. Голови: міста Зіновій Андрійович, РДА Юрій Касіянчук, районної ради Василь Попович і перший заступник директора департаменту економіки, начальник управління соціально-економічного розвитку ОДА Василь Насадюк відкрили оновлене погруддя Іванові Франку. Священики УГКЦ і УПЦ КП відправили святочну літургію, а мистецькі і хорові колективи порадували надвірнянців насиченою концертною програмою.

Зокрема, Василь Насадюк наголосив, що пройде ще трішки часу і парк Івана Франка стане улюбленим місцем відпочинку для мешканців та гостей Надвірної. Голова РДА Юрій Касіянчук промовив, що потрібно зберігати пам’ять про наших великих письменників та поетів, у когорті яких є і ім`я Великого Каменяра. – Він прожив нетривале життя, але його творчість є дуже багатогранною і барвистою. Не забудуться його слова «Лупайте ту скалу», бо повсякчас ми стикаємося із проблемами та негараздами.

Голова районної ради Василь Попович зазначив, що Іван Франко був вічним революціонером і борцем за права знедоленого народу. – Він був надзвичайно обдарованим і мав феноменальну пам’ять. Сьогодні, коли ми відкрили цей пам’ятник, зринають його слова, що ми повинні бути українцями. Спільними грамотами районної ради і РДА нагородили надвірнянця Зіновія Костика, керівника муніципально-духового оркестра РБК Богдана Абрата, підприємців Олега Музику і Василя Туріва.

Міський голова Зіновій Андрійович зазначив, що роботи із перенесення і оновлення пам`ятника Іванові Франку ще не профінансовані.  – Ще у 1958-му році відкрили пам’ятник і зараз ми його суттєво оновили і перенесли на нове місце. Громада доклала багато праці для того «щоб розбити цю скалу». Багато справ на благо міста не мають ні фінансової, ні державної політики і втілюються у життя завдяки ентузіамізму громади та міської ради. Ми прагнемо щоб Надвірна була справжньою окрасою Прикарпаття, і нашим спільним завданням є відродити минулу славу парку, а саме архітектуру і місця для дозвілля молоді і старшого покоління. Грамотами міської ради нагородили дизайнера проекта Ольгу Голуб, підприємців Івана Туріва, Івана Міськевича, Василя Ковальчишина, Тараса Пушкара, викладача-рестовратора художньої школи Надію Алієву,  трудові колективи «Надвірнакомунсервіс» і «Промінь-Галичина». Зі словами вітань виступив народний депутат України Руслан Зелик.

Детальніше про оновлення парку імені Івана Франка розповів міський голова Зіновій Андрійович.

Зіновію Мирославовичу, то як зміниться естетичний вигляд парку?

 – Ми останні п’ять років активно працюємо над осучасненням парку і зуміли його впорядкувати. Колись це була дика частина, вся заросла бур`янами і без вуличного освітлення та лавочок, а зараз все докорінно змінилося. Наше завдання – відродити минулу славу парку, коли у 70-90-их роках тут вирувало життя та проводили культурно-мистецькі і спортивні заходи. Працювали атракціони для дітей, літній кінотеатр, сюди приїжджали цирк і зоопарк. Ми вже не кажемо за сцену і різні заходи для молоді. І ми у спільній праці разом із громадою це все відновимо. Окрім цього, тут встановлять сучасну  вхідну арку, замінять елементи благоустрою та бруківку.

Яким видалося сьогодення для парку?

– До 2000-го року парк був закріплений за базовими підприємствами Надвірної – лісокомбінатом, нафтопереробним заводом, НГВУ та  УБР. Після того, як на деяких підприємствах погіршилася економічна ситуація, його обслуговувало комунальне підприємство. Проект «Європейському місту – європейський парк» визнаний переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування.  Зараз завершуємо роботи із облаштування скейт-парку, де молодь зможе кататися на роликах, скейтах, велосипедах.

Що планують проводити у парку?

– У 2012-му році у парку Івана Франка відбувся фестиваль стрілецької і повстанської пісні імені Софії Галєчко, який стане традиційним. Тут відбуватимуться різні урочистості і концерти у рамках 22 Міжнародного гуцульського фестивалю і до цього ми  готуємося заздалегідь. Плани у нас великі і цілком посильними, щоб пам’ятник із однойменним парком став окрасою не тільки Надвірнянщини, а й Прикарпаття.

Із чим Ви б хотіли звернутися до громади Надвірної?

– Закликаю надвірнянців ставитися бережливо до зелених насаджень, зокрема, і біля пам’ятника Іванові Франку. Дбайте про естетичний вигляд свого рідного міста і парку, бо саме це і є нашим обличчям. У нас ще збереглася рекреаційна сфера і ми повинні її тільки відновити.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!