Газета по-надвірнянськи
 

Особливості державної реєстрації

25 жовтня 2013, 12:29 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 558 переглядів

Законом України за № 233-VII від 14 травня 2013 р. внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Рішення органів виконавчої влади або місцевого самоврядування про передачу земельних ділянок у власність або користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут приймають без державної реєстрації права держави чи територіальної громади на них, крім випадків, коли право власності уже зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У разі їх продажу на земельних торгах державну реєстрацію права держави чи територіальної громади на них здійснюють після затвердження документації із землеустрою.

При поновленні або внесенні змін до договорів право держави чи територіальної громади, на які не зареєстровано відповідно до цього Закону, державну реєстрацію права власності проводять одночасно із реєстрацією права користування (сервітут), емфітевзису, суперфіцій, права оренди земельної ділянки.

При наданні у постійне користування земельних ділянок державної чи комунальної власності, право на які не зареєстровано згідно з цим Законом, державну реєстрацію здійснюють одночасно з реєстрацією права постійного користування ними.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування звільнені від плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельні ділянки та від сплати державного мита.

Внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них, надання відомостей за зверненням органів виконавчої влади і місцевого самоврядування – безкоштовні.

 

Лілія ШАНІНА,

начальник відділу державної

реєстрації  речових прав на

нерухоме майно  та їх обтяжень райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!