Газета по-надвірнянськи
 

Повага спонукає до визнання

18 жовтня 2013, 15:57 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 562 переглядів

Надвірнянщина гідно відзначила 71-у річницю створення Української Повстанської Армії.

Урочистості у районному будинку культури 14 жовтня ц. р. тривали понад 2,5 год. Звісно, більшу половину часу зайняв святковий концерт з участю народного аматорського хору української пісні «Чорнобривці» з Івано-Франківського підприємства «Теплокомуненерго». Цим колективом керує Ірина Павлик – обдарована представниця загалом творчої родини Павликів – вихідців із нашого району. І це засвідчив ще й блискучий виступ вокального квартету родини Павликів. Детальніше про концерт читайте на сайті Народної Волі.

Присутні переглянули документальний фільм про історію національно-визвольних звитяг УПА «Приховане в карпатськім листі», створений колективом ТРК «Надвірна».

Вітаючи краян, голова РДА Юрій Касіянчук підкреслив значущість боротьби УПА у здобутті Україною незалежності, стисло проаналізував співпрацю виконавчої влади району з ветеранами ОУН-УПА, акцентуючи увагу на взаєморозумінні та всілякій підтримці й дієвому сприянні у розв`язанні нагальних життєвих питань. Голова районної ради Василь Попович по-патріотичному зворушливо торкнувся героїчних сторінок славної армії, яка боролася за самостійність України, поінформував про відновлення криївки «Грома» на г. Березовачка, висловив вдячність краянам, котрі своєю присутністю й участю у заході вшанували легендарну УПА, закликав свідомих жителів району, зокрема, очевидців тих буремних років своїми свідченнями прилучатися до продовження роботи над телесеріалом про безкомпромісні змаги повстанців. Про нескорених Марту і Мирона Свідруків, про невмирущий символ самостійності України – Степана Бандеру і ще про багато фактів із героїки УПА мовив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Керівник Надвірної нагородив почесними грамотами  міської ради понад півтора десятка активістів проводу Братства вояків УПА.

Поринув у спогади своє­ї повстанської молодості голова районного Братства Карпатського краю УПА ім. полковника «Грома» Михайло Юркевич. Він не оминув недавніх подій в урочищі «За мостом», чим засвідчив, що українському суспільству, на жаль, ще далеко до консолідації. Михайло Юркевич завершив свій виступ віршем Ірини Яцури «Загиблим під Городищем присвячено»: Юначе, юнко, квітів не зривай// В барвистому підніжжі Городища// Там полягли сини за рідний край –// То їхня кров і їхні очі віщі.

Загалом, відзначення чергової річниці УПА вкотре переконало співвітчизників, що уже давно назріла потреба в офіційному визнанні повстанської армії. Як акт історичної справедливості це потрібно, передусім, майбутнім поколінням українців. Вони повинні чітко усвідомити, що не всі в Україні мають моральне право користуватися благами держави, за яку проливали кров ті представники нації, котрих сьогодні вперто не визнають героями… Усвідомити й робити дієві висновки.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!