Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували майстрів пензля

18 жовтня 2013, 15:47 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 589 переглядів

нагоди Дня художника 15 жовтня в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч із художниками краю Ярославом Лозинським, Дмитром Угринюком, Іваном Токаруком.  Кожний із них у свій час здобував фахову освіту в Яворівському художньо-ремісничому училищі Львівської області; Я. Лозинський та І. Токарук – ще й у педагогічному інституті ім. В. Стефаника на художньо-графічному факультеті.

Ярослав Лозинський, котрого представив бібліотекар Ярослав Лазорко, працює у жанрах живопису, писанкарства, екслібрисів, витинанки, графіки, різьбярства тощо. Учасник багатьох районних та обласних виставок, має чотири персональні виставки у Надвірній. У 2002-му здобув звання лауреата районної премії ім. Н. Попович у номінації «образотворче і народне мистецтво». У 2004-му визнаний людиною року в номінації «народна творчість» у м. Надвірна. Ілюстрував книги Марії Дзюби, Василя Равлюка, Ярослава Гайдаша, Романа Бенюка, Володимира Андрушка. Зараз працює учителем образотворчого мистецтва у рідному селі Верхній Майдан.

Бібліограф Тетяна Гавриленко відзначила, що у творчому доробку Дмитра Угринюка переважають полотна на сакральну тему. Намалював також біля 20-ти портретів, любить творити пейзажні картини, виготовляє іконостаси, розписав 15 каплиць. Дмитро Угринюк працює художником-оформлювачем у районному будинку культури, у 2011 р. здобув звання лауреата районної премії ім. Н. Попович.

Завідувач відділу обслуговування Надія Мартинюк представила художника-оформлювача ЦРБ Івана Токарука, який не тільки забезпечує наочне оформлення бібліотек району, але й є добрим майстром із виготовлення іконостасів для храмів.

Художники розповідали про себе, свою творчість, відповідали на запитання, отримали у подарунок від бібліотеки буклети. Інженер-програміст Р. Заник підготував і продемонстрував слайд-шоу про творчість гостей.

 

Марта КУШНЕРЧУК,

директор

централізованої

 бібліотечної системи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!