Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Павленко: «Пріоритет – якість соціальної послуги»

18 жовтня 2013, 16:00 | Рубрика: Влада, Соціальне Версія для друку Версія для друку 543 переглядів

Минулого тижня із робочим візитом Надвірнянщину відвідали Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко та керівник його управління Людмила Волинець у супроводі директора обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді ОДА Галини Боднар та начальника служби у справах дітей ОДА Івана Ковалика.

На нараді із працівниками соціальної сфери їх представив голова РДА Юрій Касіянчук й ознайомив із подальшою програмою перебування у нашому районі: відвідування будинку дитини, першого в Україні дитячого хоспісу та дитячої лікарні.

Основна ж мета приїзду Юрія Павленка – вислухати проблеми, вирішення яких сприяли б покращенню соціальної політики стосовно дітей і сім`ї. Високопосадовець підкреслив, що «Президент України надає особливого значення питанням забезпечення захисту прав дитини і ставить завдання, щоб дитина незалежно  від місця її народження і проживання мала рівні й однакові можливості, доступ до послуг держави: соціальних, медичних, освітніх та ін.». Як цього досягти – тема окремої дискусії. Одночасне обговорення усіх послуг – нереальне. Тому виокремили як пріоритет якість соціальної послуги.

Для цього є конкретна нормативна база: Указ Президента, яким затверджено стратегію профілактики сирітства, де чітко визначені категорії сімей, які можуть отримувати підтримку від держави, завдання і мета для всіх органів влади у цій сфері.

Дуже важливим є доручення Президента про створення у кожному районі центру підтримки сім`ї та дитини. Як базові моделі вони уже створені у Києві. Але створювати їх потрібно, враховуючи потреби кожної громади. Створення цих центрів, констатував Юрій Павленко, стане одним із інструментів фахівців соціальної роботи (ФСР) для покращення надання послуг.

Власне, діяльність ФСР стала центральною в діалозі учасників наради. Посади цих фахівців уведені з початку року. В Україні для оплати праці 12 тис. ФСР, у т. ч. 38 у нашому районі, із Державного бюджету виділено 450 млн. грн. Служба молода. Ще не всі врегульовані нормативні документи. Тому так важливо виробити методику вирішення проблем сімей з дітьми, котрі опинилися у складних життєвих обставинах у співпраці з іншими державними службами, учителями, лікарями, правоохоронцями, духовенством і в першу чергу з органами влади, міським, селищними і сільськими головами, акцентували Юрій Павленко і Людмила Волинець.

Дуже важливо розуміти, якщо в умовах економічної кризи держава виділяє для ФСР такі кошти, значить перед ними – нестандартні завдання. Вони – не контролери сім`ї, а помічники, і не виконують каральних функцій. Їхнє завдання – реалізовувати нову соціальну політику: навчити сім`ю долати складні обставини, а не виконувати роботу замість них, чи інших служб.

Діалог тривав із приводу конкретних життєвих ситуацій сімей і надання їм послуг у ракурсі не кількісних показників, а якісних.

Столичні посадовці закликали керівництво району до персональної уваги щодо діяльності ФСР, визначення основної проблематики району стосовно надання необхідних послуг дітям і сім`ям, консолідації усіх служб у конкретних межах своїх компетенцій.

***

У середу, 16 жовтня ц. р. відбувся семінар соціальних працівників на тему «Раннє виявлення проблемних сімей – запобігання дитячої безпритульності».

***

Начальник відділу соціальної роботи райцентру СССДМ Ольга Томин поінформувала, що введення ФСР дало змогу покращити процес раннього виявлення сімей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах та охопити соціальними послугами сім`ї, які потребують підтримки та допомоги.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!