Газета по-надвірнянськи
 

80-ий рік уже…

29 листопада 2013, 15:35 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 628 переглядів

Якось непомітно підійшла чергова річниця страшного голоду на українських землях, який прокотився її теренами у 1932-1933 роках. Найжахливіше, що люди своєю невтомною працею вирощували пшеницю, та все було забрано до останньої крихти більшовицьким режимом. Українці вмирали страшною смертю, з`їдали своїх дітей або залишали їх на залізничних вокзалах, щоб хоч вони мали якусь надію на життя. Та зуміли врятуватися одиниці і зникли під страшним тягарем голоду мільйони людей. Зникли цілі села та міста…

Скорботні заходи відбулися і в Надвірній, численні жителі вирушили до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, перший заступник голови РДА Володимир Калічко та заступник голови районної ради Іван Степник поклали квіти до пам’ятного знака, а представники традиційних українських церков відслужили поминальну панахиду. Учні Фитківської ЗОШ І-ІІІ ст. у театральній постановці показали весь трагізм тієї страшної сторінки історії України.

Численні надвірнянці запалили свічки пам`яті, а з довідкою про події 1932-1933 років виступив начальник інформаційно-аналітичного відділу РДА Тарас Дем’янчук. О 16:00 год. тривожно задзвеніли дзвони і присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих від страшного голоду.

Наш. кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!