Газета по-надвірнянськи
 

День депутата

8 листопада 2013, 15:18 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 666 переглядів

По-діловому, активно і з максимальною віддачею депутати районної ради під орудою голови районної ради Василя Поповича провели єдиний свій день, упродовж якого знайомилися з матеріалами ХХІ сесії, яка має відбутися 14 листопада ц. р.; вносили пропозиції до проекту рішень, висловлювали свої зауваги, порушували найгостріші проблеми життєдіяльності району.

Василь Попович поінформував депутатський корпус про свою участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, створеної при обласній раді, а також про розширені наради в районній раді з питань відновлення футбольного клубу «Бескид», щоб уже в наступному сезоні ФК тішив уболівальників, а також із проведення Гуцульського фестивалю в 2014 р., з приводу чого уже створена робоча група. Голова районної ради повідомив про зустріч зі спікером Парламенту, розмову з урядовцями, про що уже розповідала «Народна Воля». Окрім цього, Василь Попович останнім часом мав багато зустрічей із медиками району. Він також повідомив про домовленість із начальником департаменту охорони здоров`я Вінницької ОДА стосовно ознайомлювальної поїздки із результатами реформування там, як пілотного проекту, медичної галузі.

***

Зі звітом райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 9 місяців ц. р. перед депутатами виступив начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. Наведені ним фінансові показники опубліковані у матеріалі про засідання колегії («У форматі взаєморозуміння проблем»), де також обговорювали це питання. Зазначалося, що недовиконання плану із надходжень платежів до місцевих бюджетів – у межах 9 млн. грн.

За попередніми розрахунками до кінця року на зарплату не вистачатиме понад 5 млн. грн., на енергоносії – 2 млн. 172 тис. грн. Проте заборгованості з цими платежами не буде, оскільки оформлять середньо-термінову позику. У розрізі районного бюджету найбільше коштів не вистачає медицині – майже 1 млн. 500 тис. грн. на зарплату, 273 тис. грн. – на енергоносії, 60 тис. грн. – на наркотичні засоби, 30 тис. грн. – на продукти харчування. Звісно, депутати перейнялися місцевим самоврядуванням: чи не повториться ситуація, як у Калуші. І хоча самоврядним органам на зарплату і за енергоносії не вистачає 2 млн. 500 тис. грн., все ж «другого Калуша» не виникне, прояснив ситуацію Михайло Обідняк.

Дещо напружено й емоційно відбувалося обговорення питання про хід виконання депутатських запитів під координацією керівника апарату РДА Василя Гуменюка. У представленій інформаційній довідці їх нараховується 127. Проте не всі виконані в достатньому обсязі, не завжди про хід їх виконання вчасно й професійно повідомляють депутатів. Зрештою ці та інші зауваження справедливо висловлювали депутати районної ради Михайло Іваночко, Володимир Павлюх, Андрій Карманський, Микола Стельмащук, Сергій Штогрин, Андрій Крицький, Віра Нагорняк, Володимир Черленюк. То ж у районній виконавчій владі активізують роботу всіх служб та управлінь, щоб ефективніше виконувати завдання, зазначені в депутатських запитах.

Серед обговорюваних питань порядку денного сесії – про виконання програми енергоефективності в районі на 2009-2012 роки та затвердження програми енергозбереження в житлово-комунальному господарстві Надвірнянщини на 2014-2015 роки, із чим виступив начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Василь Уніят. Ця програма передбачає, зокрема, у наступні два роки здійснювати ряд енергозберігаючих заходів у ЖКГ.

Як от: замінити газові котли на твердопаливні, застосувати альтернативні джерела енергії тощо, про що детально розповіли депутатам районної ради. Попри деякі зауваги стосовно аналізу того, чи економія газу означатиме економію коштів, депутати визнали однією з кращих програму енергозбереження.

Надзвичайно на часі стало й обговорення питання про хід виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами в районі до 2016 р., доповідав заступник голови РДА Володимир Гурей. У контексті обговорення голова районної ради поінформував депутатів про програму «Ековердер» фірми «Промтехінвестеко». Івано-Франківську область поділили на три сектори, у кожному з яких побудують міні-сміттєпереробні заводи. Зокрема, на Косівщині (на межі Косівського, Снятинського і Коломийського районів); у м. Калуші; у Тисменицькому районі, куди ввійдуть також Яремче, Богородчанський і Надвірнянський райони. Впровадження програми передбачає низку кроків. Серед них – участь у проекті не менше 80 відсотків суб`єктів господарювання, необхідність на сесії міської, селищних і сільських рад прийняти рішення про концесію – на 49 років передати право поводження з ТПВ районній раді. Райрада оголошує конкурс. Переможець конкурсу, маючи погодження, бере участь у цьому міжнародному проекті. – Тому є пропозиція, – сказав Василь Попович, – райдерж­адміністрації максимально сконцентрувати зусилля, щоб могли це питання винести на сесію. Таким чином вичерпається проблема із пошуком ділянки для полігону ТПВ. Потрібно лише 0,04 га землі для паркування і відстою автомашин, які возитимуть сміття у Тисменицю. Передбачають, що за утилізацію ТПВ сім`я платитиме 16 грн. у місяць (або 4 грн. – з людини). Тариф затвердять на сесії районної ради. Та це буде згодом. А поки що домовилися запросити на найближчу сесію директора фірми Василя Мельника. Тим часом вирішили звернутися в ОДА із проханням посприяти у вивезенні ТПВ упродовж наступного року на полігони у с. Рибне та Богородчани (доки не збудують цей завод).

У процесі обговорення, за участі головного лікаря ЦРЛ Сергія Ємельянчука, питання про створення комунального закладу Надвірнянської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги Надвірнянського району» депутати визначилися, що воно не на часі, оскільки відсутня матеріальна база, всі необхідні розрахунки тощо. Відбувся обмін думками між головою районної ради і керівником районної медицини: кожен відстоював свою точку зору. Василь Попович переконаний, що не варто проводити реформи заради самих реформ. І його позиція підкріплена аргументами, виокремленими і під час спілкування з очільником Мінохорони здоров`я України Раїсою Богатирьовою, і з колегами – головами райрад, де уже створені подібні центри і «нічого не змінилося». Зрештою, результатом реформи має стати максимально наближена до краян якісна меддопомога. То ж, наразі, питання залишається відкритим.

Депутати обговорили й інші не менш важливі питання порядку денного 21-ї сесії районної ради.

Опісля розпочали свою роботу профільні депутатські комісії районної ради.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!