Газета по-надвірнянськи
 

«ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території»

29 листопада 2013, 15:11 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 550 переглядів

З квітня 2012 р. по листопад 2013 р. в Івано-Франківській області реалізовують проект «ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території» (ECONET – Economical Development Network for Underdeveloped Cross Border Area №HUSKROUA/1001/052) Програми прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013».

Метою проекту є підтримка економічного розвитку в Івано-Франківській області та повіті Марамуреш, розвиток інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу, а також підтримка економічного розвитку слаборозвинених районів прикордонних регіонів шляхом надання спеціалізованих послуг з розвитку бізнесу та людських ресурсів.

Головним партнером проекту є місцева рада м. Сейнь, повіт Марамуреш, Румунія. В Івано-Франківській області виконавцями проекту є такі організації:

громадська організація «Мережа сприяння конкурентоспроможності та інноваційності (МСКІ)», м. Івано-Франківськ;

громадська організація «Центр підтримки економічного розвитку Калущини», м. Калуш;

громадська організація «Фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини», м.Надвірна.

У Румунії партнерами проекту є:

місцева рада Леордіна, повіт Марамуреш, Румунія;

місцева рада Копалнік Манаштир, повіт Марамуреш, Румунія;

громадська організація «Центр сталого розвитку Грінтін», м. Бая Маре, Румунія.

Бенефіціаром проекту є Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

За сприяння асоційованих партнерів, а саме: департаменту економіки Івано-Франківської ОДА; Калуської районної державної адміністрації та селищної ради смт. Войнилів Калуського району, Надвірнянської районної державної адміністрації та сільської ради с. Зелена Надвірнянського району, в рамках проекту виконуються наступні компоненти та завдання:

створення центрів розвитку сільського підприємництва та мережі ЕКОНЕТ;

навчально-кон­сульта­ційний компонент: підприємництво, менеджмент;

розробка місцевих стратегій розвитку бізнесу;

українсько-румунські бізнес-зустрічі;

надання інформації для суб’єктів підприємницької діяльності про доступ до фінансових ресурсів та кредитування бізнесу.

Основні результати і досягнення проекту.

Відкрито 2 Центри розвитку сільського підприємництва (ЦРСП) у смт. Войнилів, та с. Зелена у приміщеннях селищної та сільської рад. Центри оснащені комп’ютерною технікою та меблями. Підсилена матеріальна база ГО «Центр сприяння економічному розвитку Калущини», м. Калуш, ГО «Фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини», м.Надвірна. Створення ЦРСП матиме вплив на економічний розвиток у цільових регіонах – сільській місцевості, а також на людей, які там проживають.

У рамках проекту проведено національні та міжнародні тренінги з підприємництва та менеджменту для 100 осіб. Основні теми тренінгів: «Стратегічне бізнес-планування», «Менеджмент організації», «Управління ризиками», «Як працювати на Форексі», «Англійська мова для бізнесу», «Проектний менеджмент».

Проведено міжнародні торгівельні зустрічі в Україні та Румунії для 20 підприємств і організацій Івано-Франківської області.

Щонайменше 200 осіб отримали індивідуальні консультації з питань підприємницької діяльності.

Розробляють стратегії розвитку сільського підприємництва у цільових громадах.

Проект «ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території» виконується в рамках Програми прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013» (www.huskroua-cbc.net) та співфінансування Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства та партнерства. Загальна мета програми полягає в активізації і поглибленні співробітництва в екологічній, соціальній та економічній сфері між Закарпатською, Івано-Франківською та Чернівецькою областями України і прилеглих територій Угорщини, Румунії та Словаччини.

Ця публікація підготовлена за сприяння Європейського союзу. Зміст цієї публікації є відповідальністю тільки партнера проекту ГО «Мережа сприяння конкурентоспроможності та інноваційності (МСКІ)» та не може використовуватися для відображення поглядів Європейського Союзу.

Адреса партнера проекту: ГО «Мережа сприяння конкурентоспроможності та інноваційності (МСКІ)», вул. Дністровська, 26, м.Івано-Франківськ, Україна. Тел. (0342) 55-20-22.

Європейський Союз складається 27-ма Державами-учасниками, які вирішили поступово об’єднати свої ноу-хау, ресурси та долі. Разом, протягом періоду розширення в 50 років, вони збудували зону стабільності, демократії і сталого розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та свободи особистостей. Європейський Союз ділиться своїми досягненнями та цінностями з країнами і людьми за межами його кордону.

Європейська Комісія є виконавчим органом ЄС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!