Газета по-надвірнянськи
 

Євроремонт для України

8 листопада 2013, 14:42 | Рубрика: Україна Версія для друку Версія для друку 499 переглядів

Жителі Надвірнянщини чекають від підписання договору про зону вільної торгівлі з ЄС чималих змін на краще.

Ціни на товари з Європи стануть нижче завдяки радикальному зниженню українських митних зборів. Європа теж відкриється для українського бізнесу – митні бар’єри  на наші товари впадуть практично до нуля. Приємні несподіванки очікують автолюбителів. Завдяки утворенню зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом розмитнення автомобілів європейських марок знизиться до 2%-2,7% від їх митної вартості.  Тобто спочатку торговельну євроінтеграцію відчують на собі звичайні покупці за допомогою зниження цін на імпортні товари. А потім ті вітчизняні та європейські виробники, які зміцнять свої позиції на оновленому загальному ринку, зможуть розраховувати на зростання обсягів свого бізнесу, адже бар’єрів для них значно поменшає. В результаті збільшення товарообігу стане імпульсом для розвитку економічних систем і України, і Євросоюзу. По-друге, Україна увійде в найбільшу економіку світу, де діють прогресивні правила торгівлі. А це означає необхідність істотно спростити податкові норми, прискорити митні процедури, почати реальну боротьбу з корупцією. У цій сфері також зроблено чимало, про що свідчить хоча б прогрес України у світовому рейтингу легкості ведення бізнесу.

Із прописаного в проекті договору формулювання «поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі» випливає висновок, що Євросоюз намагається налагодити стабільні та вигідні зв’язки зі своїми найближчими сусідами. Це логічне продовження політики Східного партнерства ЄС, де наша країна посідає лідируючі позиції.  Коли тільки починалися переговори з ЄС у кризовому 2008 році, Україна не мала ні чіткого уявлення про те, що вона хоче отримати, ні досвіду для відстоювання інтересів. За таких умов Євросоюз намагався забезпечити автоматичний доступ своїх товарів на наш ринок, але без аналогічних дозволів зі свого боку. Майже за 6 років переговорів українській стороні все ж вдалося досягти справедливості та прибрати дисбаланс зобов’язань.

Зараз наша країна – на порозі підписання договору, який може стати найбільшим міжнародним документом в її історії. Крім того, він буде найбільшим і для самого Європейського Союзу – детальніших угод у нього ще не було, стверджує «Дзеркало тижня». Як каже єврокомісар з питань розширення ЄС Штефан Фюле, договір про асоціацію та вільну торгівлю може перевершити тільки безпосереднє членство України в ЄС.

Вячеслав ХАРЧЕНКО.

 

 

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!