Газета по-надвірнянськи
 

Фольклористам-ветеранам сцени

15 листопада 2013, 13:16 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 778 переглядів

Вечір-зустріч молодих аматорів із ветеранами сцени відбувся у Краснянській сільській бібліотеці. Великим сюрпризом для старших учасників першого в районі фольклорного колективу «Красна» стала щирість і гостинність теперішніх клубних працівників. Добірний сценарій та основна організаційна робота і відповідальність лягли на директора сільського будинку культури Світлану Дідоводюк. Допомагали їй керівник народного драматичного колективу Руслана Нагорняк, завбібліотеки Надія Бойко, художній керівник Василь Тарлапан. Справжня окраса дійства – задушевні пісні вокального ансамблю «Красняночка».

Запрошені фольклористи Євдокія Стойко, Ганна Дем`янів, Гафія Нагорняк, Стефанія Грицак, Ярослава Григорчук, Ганна Глинчак, Ярослава Синоверська були приємно вражені. Адже для них за все життя ніхто не організовував такого свята. І полинули спогади… Скільки престижних концертів у районі, області, Києві. І зйомки у популярній тодішній телепередачі, як тепер, «Х-фактор», «Сонячні кларнети». Та найбільшим гонором для села і району став відбір краснянського натурального киптаря у Київ, а потім до Москви на ВДНГ за непов­торність гаптування надзвичайно тонкої вичинки гуцульської кожушини. – І що ви думаєте? Два роки там тримали! (певно привласнити хотіли), – нагадується Євдокія Стойко, – ледве`смо відбили-повернули.

Гай-гай! Добрий слід залишили артисти із Красної у час своєї молодості. Тепер, вшановуючи їхню сивину, ми звертаємося до їхньої мудрості і нев`янучого талану: допомагайте молодим, скеровуйте їхню працю на відродження місцевих традицій, ритуалів, пісень, своїм прикладом спонукайте все більше молодь і дітей любити село, його барви, адже чомусь називається «Красна»; будьте патріотом своєї маленької батьківщини та всієї України. Так народилася у дружньому колективі сільського будинку культури «Пісня про село Красне», яку зав­жди виконують з іншими творами солісти Уляна Петруняк, Оксана Микитин, Василь Шмід і Василь Ясінський. Бриніли сльози на очах, як молодесенькі ведучі Марійка Дутчак і Оксана  Шеремет провели «екскурс» по історії жіночої долі…

На прощання дали слово відновити краснянську фольклорну скарбницю пісень, коломийок, віншувань, старовинного вбрання, а фольклористам ще не раз дивувати і радувати на підмостках сцен Прикарпаття.

Любов ОРЕЛ,

заслужений працівник

культури України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!