Газета по-надвірнянськи
 

ХХІ сесія районної ради

22 листопада 2013, 13:02 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 764 переглядів

На початку чергової сесії депутати привітали із днем народження свого колегу Ігоря Андруняка, якого нагородили спільною грамотою обласної ради й ОДА. Також голова районної ради Василь Попович спільно із головою РДА Юрієм Касіянчуком відзначили подяками переможця і срібного призера чемпіонату світу із кікбоксінгу Романа Романенка та Івана Козловського, а спільними грамотами райради і РДА – директора СДЮШ ОР проф­кому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Тараса Вінтоняка, тренерів Віктора Григоришака та Назара Мартинюка.

Депутати одноголосно виключили питання про створення центру первинної медико-санітарної допомоги із порядку денного. Голова районної ради Василь Попович зазначив, що це питання винесли на розгляд позачергових сесій Делятинської селищної і Зарічанської сільської рад. Вони висловили свої побоювання і зараз воно не до кінця вивчене. На засіданні були присутні представники делятинської громади, від яких виступив Віталій Трачук подякував депутатам за розуміння, висловив загальну думку людей, котрі побоюються закриття Делятинської міської лікарні, і зачитав листа ветерана Великої Вітчизняної війни, в’язня концтаборів Івана Боднарука. У ньому він висловив свої занепокоєння і закликав не чіпати те, що справді потрібне людям. Голова РДА Юрій Касіянчук запевнив, що ніхто не ініціює закриття лікарні, а все робитимуть для покращення якості надання медичних послуг.

Очільник районної ради Василь Попович розповів, що у міжсесійний період відбулося перше засідання комітету із проведення 22-го Міжнародного Гуцульського фестивалю, на якому намітили план заходів і залучили до нього представників влади, громадськості та людей, які готували цей захід у 1999-му. Також завершують експертизу проектно-кошторисної документації пам’ятника Борцям за волю України і далі шукатимуть підприємство, щоб втілити цей проект у життя.

***

Голова райради Василь Попович зачитав заяву про створення об’єднаної фракції ВО «Батьківщина», головою якого обрали Юрія Голінея, заступником – Дмитра Підхомного. Депутат від ВО «Свобода» Андрій Крицький у запитах акцентував увагу на проблемах смт. Битків, а саме про виготовлення генерального плану забудови та уточнення грошової оцінки земель, а також роботи Казначейської служби України і спільний запит із Тарасом Будзаком щодо газифікації села Мозолівки; Івана Гурмака – на припиненні стихійної торгівлі у Надвірній та створенні сприятливих умов для доступу до установ людей із обмеженими фізичними можливостями; Миколи Стельмащука – щодо купівлі у Заріччі автомобіля сільською радою;

Михайла Іваночка – щодо ремонту мостів і дорожнього покриття у Саджавці та Ланчині й аналогічний щодо Красної, щодо приниження українців і прирівняння їх до рівня національних меншин, про перекриття Ланчинської міської лікарні і діяльність сільськогосподарського підприємства «Оскар» на теренах Надвірнянщини; Володимира Черленюка – щодо облаштування пішохідних переходів біля Делятинського НВК; Ігоря Андруняка – про перевезення пільгових категорій населення; Івана Яновського – щодо берегоукріплення у Ланчині; Тараса Стасишина – про відсутність регульованого залізничного переїзду на дорозі Тисменичани – Камінне; Сергія Штогрина – про виділення пиломатеріалів ДП «Надвірнянський держлісгосп» для ремонту мостів у Стримбі та передачу приміщення гуртожитку «Інтерплиту» для потреб Стримбівської школи та ДНЗ; Івана Забронського – про забезпечення питною водою жителів урочища Мочирка в Ланчині та про освітлення вулиць у селищі; Володимира Вірстюка – про постачання електроенергії у селах Молодків, Гвізд, Мирне та Назавизів.

Про поводження із ТПВ

Уповноважений представник Європейського фонду розвитку та інвестицій країнам Східної Європи Василь Мельник розповів  про програму поводження із сміттям «Ековерд». Програма передбачає будівництво близько 160 заводів із переробки сміття на території України. Наш регіон поєднує у собі Тисменицький, Богородчанський, Тлумацький і Надвірнянський райони та населені пункти Яремчанської міської ради. У Тисмениці  зведуть завод, на якому сміття не спалюватимуть, а перероблятимуть. Орієнтований час його будівництва – півтора року. Програма співпрацює тільки з приватними підприємствами без залучення державних коштів. У Надвірній буде тільки транспорт для вивезення сміття із приватних дворів, яким у користування нададуть пластмасові баки. Орієнтована оплата за ці послуги – 16 грн. за місяць із двору або приблизно чотири гривні з особи. У втіленні цього проекту потрібна активна співпраця різних органів влади і підприємців.

Заступник голови РДА Володимир Гурей поінформував, що на сьогодні у всіх селах вивозять сміття, у деяких населених пунктах над цим працюють приватні перевізники. Зараз ми активно працюємо над продовженням угод щодо вивезення сміття у Богородчани та Івано-Франківськ. Голова районної ради Василь Попович закликав, щоб вони перевірили санкціоновано чи несанкціоновано відбувається вивіз сміття. Координатором повинна виступити райдержадміністрація, яка має подавати свої пропозиції щодо збільшення фінансування для утилізації ТПВ. Треба виходити із пропозиціями на обласне керівництво щодо продовження договорів на вивіз сміття. Також необхідно звертатися, щоб кошти за вивезення твердих побутових відходів оплачували першочергово. Але у цьому ми повинні працювати спільно. Депутати взяли до уваги програму поводження із твердими побутовими відходами.

***

Про виконання районного бюджету за 9 місяців ц. р. проінформував начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. Він, зокрема, зазначив, що прогнозують недовиконання першого кошика районного бюджету. Сільські і селищні ради економлять, спрямовуючи вивільнені кошти на оплату заробітної плати. Загалом у районному бюджеті не вистачатиме близько 14 млн. грн. Про хід виконання депутатських запитів розповів керівник апарату РДА Василь Гуменюк:  – Зараз взято до уваги 127 депутатських запитів і під час цієї сесії депутати зняли з контролю дев`ять запитів.

Про звіт комісії

У своєму звіті голова постійної депутатської комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту та житлово-комунального господарства Володимир Павлюх підбив підсумки за три роки роботи.

Про інше

Депутати детально обговорили програму енергозбереження у Надвірнянському районі. Також прийняли рішення про внесення змін у районний бюджет, про районну комплексну програму соціального захисту населення у 2013-2016 рр., програму розвитку молодіжного житлового будівництва на 2013-2017 рр., про внесення змін до статуту комунального підприємства «Архітектурно-планувальне бюро» Надвірнянської районної ради, про передачу адміністративного приміщення.

Прокурор Надвірнянського району, радник юстиції Назар Грицюк проінформував про стан законності у районі за перше півріччя ц. р. Із звітом про соціально-економічний розвиток району виступив заступник голови РДА Степан Іроденко. Доручено районній раді укласти контракт із директором КП «Теплокомуненерго» Віктором Ягишем ще на п’ять років. Депутати передали вивільнене приміщення без права власності Івано-Франківській регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру», надали згоду на проведення конкурсу про право оренди приміщення ЦРЛ. Не прийнято рішення щодо надання мисливських угідь районній організацій Українського товариства мисливців і рибалок та ТзОВ «Верховина-ДС». Райрада призначила стипендії ім. Володимира Луціва та затвердила районну Програму стимулювання медичних працівників. Депутати підтримали звернення Коломийської районної ради щодо визнання 14 жовтня – Днем Українського війська. Направили звернення про підтримку підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом та будівництва підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин.

Про роботу казначейства

Заступник начальника відділення Державного казначейства у Надвірнянському районі Оксана Терещенко сказала, що ситуація із оплатами фінансових зобов’язань є поганою, але не найгіршою. – Стараємося вчасно фінансувати захищені статті та кошти, необхідні для підготовки до опалювального сезону. Критичною є ситуація із оплатою субвенцій на ремонт доріг, але така ситуація не тільки в нас. Заборгованість – близько 5 млн. грн.

***

У роботі сесії взяв участь депутат обласної ради Роман Струтинський і заступник директора департаменту промисловості та інфраструктури ОДА Вадим Козленко.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!