Газета по-надвірнянськи
 

Хоч наш район не серед лідерів, але…

29 листопада 2013, 15:38 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 729 переглядів

22 листопада ц. р. голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук на прес-конференції для районних ЗМІ підсумував життєдіяльність Надвірнянщини спочатку року, нагадавши, що на рейтинг району в області впливають, зокрема: стан соціально-економічного розвитку, інвестиційно-наукова й інноваційна діяльність, державні фінанси, споживчий ринок, ринок праці, ЖКГ, рівень злочинності та захист прав дитини.

За сумарною оцінкою цих показників наш район займає 12-е місце серед адміністративно-територіальних одиниць Прикарпаття. По деяких позиціях ми лідируємо, зауважив керівник району, а по окремих – у кінці «турнірної таблиці». На загальний сумарний показник негативно впливає низка правопорушень, скоєних неповнолітніми.

Юрій Касіянчук детально охарактеризував розвиток усіх районних галузей. Районний бюджет в основному розрахований на забезпечення фінансування захищених статей (зарплата та енергоносії). Серед позитивів у соціально-економічному розвитку району відзначено, що на 11,5% зросли виробництво нерудно-будівельних матеріалів, на 9,5% – обсяг меблевої продукції. ТзОВ «Карпатигаз» продовжує розробку Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища. Тривають роботи щодо будівництва на території Пнівської сільської ради компресорної станції з установкою осушення газу, яку планують завершити до кінця цього року або у першому кварталі наступного.

Як ми уже інформували, цьогоріч НГВУ «Надвірнанафтогаз» відкрило на перспективному Микуличинському газонафтовому родовищі газліфтну компресорну станцію і службово-побутовий комплекс, які у перспективі забезпечать збільшення об`єму нафтогазовидобування і покращить умови праці та проживання нафтовиків.

ДП «Делятинське лісове господарство» ввело в експлуатацію деревокольний комплекс вартістю 265 тис. грн., що сприятиме забезпеченню дровами жителів району. ДП «Надвірнянське лісове господарство» ввело в експлуатацію дві рекреаційні зони у Середньому Майдані і Бистриці. Реконструйовано приміщення Річанського і Довжинецького лісництв. Оновлено дендропарк «Високогірний».

Є позитивні тенденції в агропромисловому комплексі. Інвестори збільшили площі обробітку сільськогосподарських земель із 89-ти до 1 тис. га. ТзОВ «Добробут Прикарпаття» наростив  обсяг реалізації м`яса індика на 8,6%. Завершують будівництво власного комбікормового заводу вартістю 4 млн. дол. У Тисменичанах створено фермерське господарство «Агрос Лан» для вирощування овець. У Камінному розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво тваринницького комплексу. Спостерігається зростання заготівлі м`яса і молока на 2%. Зерна намолочено понад 9 тис. тонн.

Для утримання худоби нараховано понад 2 млн. грн. державних дотацій. Половину уже виплачено, решту виплатять найближчим часом.

Великого значення надають інвестиційній діяльності. Ряд підприємств здійснюють зовнішньо-економічну діяльність. Обсяги експорту – майже 14 млн. дол. Імпорт переважає. Спочатку року залишок інвестицій зменшено, бо ТОВ «ЛК Інтерплит Надвірна» зменшив статутний капітал. У перспективі його збільшать.

Відрадно, що є декілька важливих інвестиційних проектів, реалізація яких дасть змогу створити сотні нових робочих місць. Івано-Франківські науковці розробили пропозиції щодо виробництва паливних гранул із використанням відходів лісозаготівлі і деревообробки, біомаси, у т. ч. топінамбуру. Триває пошук інвесторів. Голова РДА особисто контролює цей процес.

На завершенні підготовчі роботи щодо реалізації інвестиційного проекту із будівництва комплексу фотоелектростанцій на території  водозабору КП «Водоканал».

Цьогоріч розпочато реалізацію шести проектів, які визнані переможцями ІІІ обласного конкурсу проектів на 761,5 тис. грн. Кошти з обласного бюджету профінансовані повністю. Завершено реалізацію проекту у селах Добротів і Зелена та два проекти м. Надвірна, на завершенні – у Гаврилівці та Молодкові.

Виплата пенсій триває відповідно до встановлених графіків. Повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати.

Немало зроблено у галузі освіти, культури, охорони здоров`я, соціального захисту, ЖКГ, захисту прав дітей, легалізації зарплати, про що уже йшлося у нашому часописі. Керівник виконавчої влади констатував і проблемні питання, а також відповів на запитання журналістів.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!