Газета по-надвірнянськи
 

Казначейські виплати: змістити «центр ваги»

1 листопада 2013, 12:22 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 599 переглядів

Минулої п`ятниці, 25 жовтня ц. р., голова обласної ради Василь Скрипничук скликав Консультативну раду з питань місцевого самоврядування, щоб спільно із головами районних рад і міст обласного значення за участі першого заступника Олександра Левицького і заступника голови облради Остапа Дзеси обговорити проблеми заборгованості казначейства та блокування рахунків, за якими здійснюють виплати.

– Проаналізувавши ті видатки, які повинні бути проплачені, скажімо, по обласному бюджету за 9 місяців, ми помітили, що ситуація повторюється у гіршому варіанті, ніж торік, – зазначив Василь Скрипничук.

Звіти щодо видатків і доходів обласного бюджету надали начальники фінансового управління облдержадміністрації Галина Карп і головного управління Державної казначейської служби України в області Віра Смачило.

Цьогоріч проплати видатків казначейської служби складніші, ніж минулого року. Сума по платіжних дорученнях, що непроплачені за станом на 18 жовтня ц. р. по бюджетах районів і міст, складає разом із загального і спеціального фондів 87 млн. 256 тис. грн. Інформуючи про зведений бюджет області, Галина Карп констатувала, що до загального фонду, оскільки з нього саме фінансують соціально захищені статті, надійшло 1 млрд. 71 млн. грн. доходів, що на 25 млн. грн. більше, ніж торік. Віра Смачило, також озвучивши цілу низку цифр, акцентувала увагу на тому, що органи казначейства у повній мірі забезпечують виплати по захищених статтях і вживають усіх заходів, щоб профінансувати незахищені статті.

На засіданні Консультативної ради виступили міські голови, голови районних рад, наголошуючи, що непроплата комунальної сфери (відноситься до незахищених статей) також набуває соціально загрозливих відтінків. Зокрема, це підкреслив Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус, де одна із найкритичніших ситуацій із непроплатами. Він вважає, що з року в рік повторюється ситуація, «коли Мінфін доводить завищені показники, ніж податківці, щоб опісля не надавати міжбюджетні трансферти такі, як треба». Державна казначейська служба робить усе можливе, щоб зменшити напругу серед жителів міста. Органи казначейства забезпечують виконання, насамперед, захищених статей видатків: виплату заробітної плати, стипендій, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, продуктів харчування, медикаментів.

У роботі Консультативної ради взяв участь і голова районної ради Василь Попович. Він, зокрема, уточнив, що у зв`язку з невиконанням районного бюджету за підрахунками фінансистів до кінця року не вистачає 13,5 млн. грн. За інформацією у відділенні Держказначейства у районі не проплачено платіжних доручень на 7,5 млн. грн.

Попри всю складність ситуації учасники консультативного засідання претензій до керівників обласної казни не висували. – Ми говоримо про певні тенденції, які відбуваються у державі, – багатозначно висловився Івано-Франківський міський голова.

Звертаючись до учасників засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, голова обласної ради Василь Скрипничук сказав: – Ситуація в цьому році є дещо гіршою від минулорічної. Судячи з ваших небагатослівних і небагатьох виступів, воно так і є, але нам це треба довести до відома як верхів, так і наших людей, котрі нас обирали і чекають від нас якщо не економічного дива, то, принаймні, економічного порядку. На жаль, ми ні одного, ні другого не спромоглися зробити разом зі всіма органами державної виконавчої влади, у т. ч. і з фінансистами, і з казначейством, і просто з чиновниками державної влади. І представницький корпус, і виконавча влада поки що тут, у нас, показує єдине: те, що показують у всій державі – повну залежність від Києва, від центру, у т. ч. фінансово й економічно. Як розірвати це дуже погане коло? Стукати там, де воно може рватися, тобто на київському рівні і через наших народних депутатів вимагати зміни все-таки до бюджетного процесу. Ставити його на ті ноги, на яких він повинен стояти, тобто формування і виконання знизу, а не зверху.

Василь Скрипничук ініціював проведення 15 листопада спільної сесії обласної та районних рад. Очікується, що на ній заслухають детальний звіт фінуправління і Держказначейства. Але перед цим вирішили підготувати звернення до вищих органів влади, що повинно би позитивно вплинути на вчасне фінансування діючих на Прикарпатті сфер, галузей, обласних програм.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!