Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина підтримує європейський вибір України

29 листопада 2013, 15:41 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 677 переглядів

Уже тиждень не вщухає обурення українського народу діями чинної влади, котра призупинила євроінтеграційні процеси держави. Європейські майдани організовують в усіх куточках України, зокрема, в обласних центрах, починаючи від Ужгорода і до Луганська, а також у цілому світі – від Торонто до Сеула.

Основний Євромайдан цілодобово проходить у столиці нашої країни. Наймасовіший мітинг – понад 150 тис. чоловік, в якому взяли участь і представники Надвірнянщини, відбувся минулої неділі, 24 листопада в Києві.

Початок цього тижня для мітингувальників позначений запеклими сутичками із правоохоронцями, зокрема, «беркутівцями», котрі застосовували проти людей спецзасоби (сльозогінний газ тощо).

Особливістю євромайдану є те, що люди об`єднуються через соціальні мережі, а їх вік – зовсім молодий: студентська молодь, якій, очевидно, історично випав на долю шанс повернути Україну в лоно європейських держав.

Уже ввечері у середу Президент Віктор Янукович в інтерв`ю провідним телеканалам зазначив, що Україна підпише Угоду з ЄС тільки на вигідних для себе умовах. Але коли це саме станеться, Глава держави не уточнив.

Звісно, зараз стає зрозумілим, що Всеукраїнський страйк суттєво не вплинув на хід Саміту східного партнерства. Та попри все, відзначають політологи, маштабність євромайданів засвідчила, що громадянське суспільство в Україні міцнішає і стає чимраз вищим на рівні зрілості. Тому всеодно доб`ється гідного життя в європейській Україні.

***

Надвірнянщина одна із перших висловила свою позицію до четвергової події 21 листопада. Уже в п`ятницю, 22 листопада ц. р. за пропозицією депутатських фракцій у районній раді ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» скликали позачергову двадцять другу сесію районної ради під орудою голови районної ради Василя Поповича, а також за ініціативи фракцій «Батьківщина», «Свобода» і «Фронт Змін» у міській раді – позачергову 36-у сесію міськради під керівництвом міського голови Зіновія Андрійовича, де спільно прийняли рішення про вимогу підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Звернення з приводу суспільно-політичної ситуації в державі зачитали керівники депутатських фракцій у районній раді Андрій Крицький (ВО «Свобода») та Юрій Голіней (ВО «Батьківщина»). Поважне зібрання благословив депутат районної ради, митрофорний протоієрей, декан Надвірнянський УПЦ Київського патріархату о. Олег Траско.

В обговоренні єдиного питання – про вимогу підписати Угоду взяли участь Андрій Крицький, Ігор Писклинець, Володимир Павлюх, Михайло Іваночко, котрі внесли ряд суттєвих пропозицій до проекту рішення, а також громадські активісти Михайло Плитус із Пнів`я і голова рай­асоціації учасників бойових дій Роман Лесюк.

Під час роботи сесії до депутатів приєдналася громадськість району. Опісля учасники сесійного засідання зібралися на майдані Т. Шевченка. Присутні одностайно підтримали звернення до керівництва країни, а також вирішили при потребі наступну сесію скликати сьогодні, 29 листопада ц. р.

***

Відозва учасників Євромайдану в місті Надвірна (РО партій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «Громадянська позиція» та міськосередок «Просвіта») до краян також відображає нагальну потребу в підписанні Угоди.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!