Газета по-надвірнянськи
 

Прикарпатці протестують

29 листопада 2013, 15:32 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 641 переглядів

У вівторок, 26 листопада, на Вічевому майдані в Івано-Франківську відбулося позачергове пленарне засідання двадцять п’ятої сесії обласної ради шостого демократичного скликання. На ньому були присутні численні представники студентства, депутати облради і Верховної ради України Олександр Сич, Василь Гладій, Руслан Марцінків та Володимир Шкварилюк, депутати Надвірнянської районної ради на чолі з головою районної ради Василем Поповичем. Також на майдані свої позачергові сесії провели Рогатинська, Рожнятівська та Тисменицька районні ради. Депутати прийняли рішення «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні та перспективи євроінтеграції», звернення до Європейського парламенту, Ради Європи, Європейської комісії, посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського та підтримали Резолюцію Народного Віче «За Європейську країну», яке відбулося 24 листопада на Європейській площі у Києві.

Голова облради Василь Скрипничук зазначив, що Україна знову на майдані. На цей раз – на європейському. Причина виходу людей із протестом – невідповідність дій уряду до бажань людей. Уряд всупереч європейським прагненням українців вирішив продовжувати євроінтеграційні процеси. Сучасні українці, маючи свої політичні, релігійні, культурні переконання й обстоюючи їх, не витримали і знову не підкорилися диктату.

Василь Скрипничук звернувся до колег-депутатів, сказавши, що єдине, чого не можна робити, так це мовчки погодитися із неєвропейським вибором влади: – Сьогодні ми вимагаємо від парламенту і президента дослухатися до європейських устремлінь і прагнень українців. Сьогодні ми перед усім світом робимо свій цивілізаційний вибір, вимагаючи вступу і визнання України як повноправного учасника європейської спільноти.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький зачитав Резолюцію Народного Віче «За європейську Україну». У ньому, зокрема, мовиться, що ми втомилися від зрад, розчарувань, злиднів та безправ’я. Ми втомилися від сірості, безнадії, продажності чиновників і суддів. Ми хочемо жити в нормальній, цивілізованій європейській державі, де панує свобода слова, повага до людини та її прав, де всі рівні перед законом. Докорінним чином змінити ситуацію та розпочати реальні зміни в Україні, запровадити європейські стандарти життя дозволяла Угода про Асоціацію з Європейським Союзом, за підписання якої виступає більшість громадян України. Ми не дозволимо торгувати Україною та вкрасти у нас і наших дітей європейське майбутнє.

У зверненні обласної ради, з яким депутатів ознайомив заступник голови облради Остап Дзеса, зокрема, йдеться про рішучий намір відстояти євроінтеграційний напрям розвитку України. Прикарпатці чітко заявили про свою волю на численних вічах, які відбуваються не тільки в обласному центрі, але і в маленьких селах Галичини. Ми живемо в центрі Європи і хочемо, щоб наша країна розвивалася за європейськими принципами. У ньому також адресовано прохання про підтримку, визнання та захист того, що не підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом стане не тільки нашою поразкою, але й непоправною шкодою для усієї демократичної спільноти.

У всіх цих документах вимагають ухвалити євроінтеграційні закони, відставку уряду та підписати на саміті у Вільнюсі Угоду про асоціацію з ЄС.

Сесія обласної ради пройшла перед численним учасниками мітингу за Європейську Україну, де найбільше було студентів. Вони зачитали своє звернення до представників влади, вимоги в яких – аналогічні із попередніми. Також висловлювали своє бажання жити в державі, де  сповідують високі європейські стандарти. Вони і надалі захищатимуть свої законні права і прагнення. Студенти, які виступили каталізатором європрагнень українців, просили ректорів ВНЗ вважати їхню участь у протестах важливою причиною пропуску занять. Одним із організаторів євромайдану є студент із Севастополя Максим Кицюк (він навчається в Івано-Франківську). Ми провели ходу містом збираючи студентів і наш досвід запозичили в Ужгороді та Києві. Ми повинні висловлювати свою громадянську позицію.

Народний депутат України Олександр Сич сказав, що тут молодь зібрав повстанський дух: – Вами мають пишатися і я добре знаю, що зміни розпочнуться тільки тоді, коли їх захоче молодь. Ви повинні здобувати європейську освіту у нас в Україні. Сьогодні у ваших серцях європейська революція і бажання змін і ви стали двигуном революції. Обласна рада сьогодні сказала від імені громади, що вона хоче бути в Європі. Зараз прийшов такий час, що Європа нас сама кличе у свою організацію, а Україна сама того не бажає, переконаний нардеп. Також у його виступі звучала така відома філософська фраза як Карфаген має впасти, де в дечому проводилася аналогія із теперішньою владою. Окрім нього своїми думками із ситуацією з євроінтеграційними процесами мовили й інші народні депутати Володимир Шкварилюк, Руслан Марцінків та Василь Гладій. Також до численних представників громадськості і студентства звернулися депутати обласної ради.

Наступне пленарне засідання двадцять п’ятої сесії обласної ради заплановано провести у п’ятницю, 29 листопада. Багато в чому, де воно відбуватиметься, залежатиме від саміту у Вільнюсі і від підписання угоди про Асоціацію із ЄС. Чи це буде черговим виявом громадської волі, чи це буде переможне віче – покаже час, якого вже майже не залишилося.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!