Газета по-надвірнянськи
 

«Різьбяр» правдивих строф

1 листопада 2013, 12:14 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 626 переглядів

В актовій залі Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася зустріч із відомим митцем, нашим земляком Василем Андрушком. Її організувала завідувач Ланчинської бібліотеки-філії для дорослих Марія Попович.

Ведучі Тетяна Дем’янців і Назар Балабан ознайомили з біографією односельчанина, який цьогоріч святкував свій ювілей. Навчався у нашій школі, де й отримав поштовх до відчуття прекрасного у цьому світі. Директор школи Тетяна Дикан зазначила, що у нас є ким і чим пишатися і ми всі з високо піднятою головою можемо сказати, що саме у стінах нашої школи зароджуються такі таланти, як Василь Андрушко.

Вікторія Гресько й Андріана Романюк вітали гостя піснями. Із вуст ведучих безупинно лилася цікава інформація, зокрема, про те, що Василь Андрушко – член Спілки художників України; працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва; один із організаторів Коломийської асоціації митців. Також наш земляк – учасник багатьох виставок, зокрема, понад двадцяти міжнародних. А ще видає книги та публікує свою поезію у періодиці. Один із його віршів прозвучав у виконанні десятикласника Ореста Рогатинського.

Після вітальних слів Василь Андрушко щиро подякував усім, поклонився і поцілував свою маму Катерину Федорівну, яка знаходилася у перших рядах. Багато розповідав про свої творчі пошуки, виставки, симпозіуми. Із трепетом у серці він мовив, що найбільше йому запам’яталася зустріч із Юрієм Шкрумеляком у 1963 р. у цьому приміщенні. Він зауважив, що його батьківська хата знаходиться у двохстах метрах від хати письменника. Розповів про найновішу персональну виставку у Києві 5 листопада минулого року та про створення неординарних поезій, деякі з яких прочитав. Роботи Василя Андрушка стали шедеврами і відвідали чимало країн світу. Усі творіння наповнені глибоким змістом та ідеєю.

Завідувач Ланчинської бібліотеки-філії для дорослих Марія Попович звернулася до учнів зі словами: «Ви ще не раз згадаєте цю зустріч і з гордістю скажете, що, будучи ще школярами, особисто познайомилися з поетом, скульптором, живописцем і просто шанованою людиною – Василем Андрушком».

 

Олеся ІВАНОЧКО,

учитель української мови та літератури

Ланчинської ЗОШ І-ІІІ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!