Газета по-надвірнянськи
 

Робота депутата на окрузі не менш важлива, ніж у Верховній Раді

1 листопада 2013, 12:10 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 654 переглядів

Ретельно виконувати законотворчу функцію –  не єдиний обов’язок народного депутата. У цьому переконаний народний обранець, представник Івано-Франківщини у парламенті Юрій Дерев’янко. Депутат наполегливо розробляє законопроекти й активно працює на окрузі – щомісяця проводить особистий прийом громадян та зустрічі із жителями свого округу.

– Робота народного депутата як законотворця важлива у сесійній залі. Але не менш важливою є його робота з виборцями, які делегували нас, депутатів, вирішувати державні і регіональні справи, – заявив  Юрій Дерев’янко.

Цьогоріч народний депутат провів 18 зустрічей із громадами прикарпатських міст, сіл і селищ – Надвірної, Богородчан, Тисмениці, Косова, Яремче, Отинії, Татарова, Чорних Ослав, Переросля, Ланчина, Тисменичан, Маняви, Горохолина, Старуні, Старих Богородчан і Ворохти. У жовтні почути про життя парламенту та розповісти про свої проблеми й очікування мали можливість жителі гірського селища Ворохта. Обранець прозвітував своїм виборцям про роботу у парламенті – підсумував, що вдалося зробити за непов­ний рік депутатства. Серед основних здобутків Юрія Дерев’янка – ініціатива щодо узаконення механізму відкликання депутатів Верхов­ної Ради, законопроект щодо збільшення акцизу на пиво задля реконструкції дитячої клініки Охматдит.

Також нардеп ініціював законопроект щодо останньої «гарячої» теми, яку активно обговорюють у Західній Україні, – видобуток сланцевого газу на Прикарпатті та Львівщині. Подання Юрія Дерев’янка стосувалось вигоди місцевих громад, на території населених пунктів яких видобуватимуть сланець. Йдеться про відрахування місцевим бюджетам 10% виторгу від продажу корисних копалин, видобутих у межах угоди. За законопроект у першому читанні проголосували 348 опозиційних та провладних депутатів.

На зустрічі з народним депутатом ворохтянці нарікали на погані дороги та земельні проблеми, через які не можуть відкрити новий цвинтар і мають проблеми із вивезенням сміття. Для вирішення нагальних проблем із розвитку, селище претендує на 206 га Карпатського національного природного парку. Із цим питанням ворохтянці оббивали пороги місцевих та столичних чиновників – від Івано-Франківської облдерж­адміністрації до Кабінету Міністрів та Президента України. І отримали дозвіл на передання земель Нацпарку у власність територіальної громади. Однак, керівництво парку на розпорядження посадовців не зважає. – Ми змушені вдатися до захоплення земель, бо селищний цвинтар переповнений, ми ховаємо людей у два-три поверхи. Відповідно до розпоряджень, міністерських та обласної влади, погоджено передачу земель, що нині розташовані на території Національного природного парку. Але представники Нацпарку нехтують документами, – повідомив Ворохтянський селищний голова Петро Кермощук.

Щодо сміття, то ворохтянці збираються облаштувати станцію із сортування відходів. Знайшли ділянку – за 7 км від селища, на ній ніхто не проживає, територія не має перспективи розвитку.  – Колись у Ворохті було сміттє­звалище, – пояснив селищний голова Ворохти. – Нині ми не збираємось його відновлювати, а хочемо встановити складський ангар, де сортуватимемо сміття. І згодом зароблятимемо на цьому гроші. Екологічна служба дала згоду на виділення 90 сотих земель, які громада свого часу передала лісівникам для ведення лісового господарства. Нині працівники лісу не хочуть надати громаді ці землі в оренду, мотивуючи зведенням поруч відпочинкового комплексу.

– Візитівка гірської Ворохти – спортивна база, яка за радянських часів вважалася однією із найкращих в Україні, перетворилася на сором селища. Cпортивні споруди занепадають, – нарікає директор Ворохтянської дитячо-юнацької спортивної школи Григорій Тисячний. Раніше спортшкола разом із трамплінами та навчальною базою були одним спорткомплексом. Нині його частину – ресторан та готель – орендують. А решта споруд — покинуті. Ворохтянці пропонують передати місцевий спортивний комплекс на баланс спорткомітету України, щоби створити базу олімпійського резерву зі спортивною школою. – Добра думка, правильне рішення, – підтримав ініціативну громаду нардеп Юрій Дерев’янко.

На прохання громади Ворохти народний депутат України взяв зобов`язання допомогти вирішити названі проблеми і направити відповідні запити, щоби з`ясувати, яким чином можна це зробити.

Оксана ТИМОРСЬКА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!