Газета по-надвірнянськи
 

Розчистка трас електроліній – спільне завдання господарів та енергетиків

8 листопада 2013, 14:40 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 573 переглядів

Після збору урожаю та настання холодів прийшов час для обрізування дерев. Ця робота є важливою не лише для господарів садів, але й для енергопостачальної компанії. Про особливості сезону розчищення електроліній від зелених насаджень розповідає директор філії «Надвірнянський РЕМ» Дмитро Буняк.

Дмитре Васильовичу, для чого енергетики організовують розчищення трас електроліній від зелених насаджень?

– Чистку трас розподільчих ліній електропередачі проводять, щоб не допустити нещасних випадків через ураження електричним струмом, попередити пошкодження електроліній та підвищити надійність електропостачання у зимовий період. Організовують таку чистку охоронної зони електроліній щорічно, у період, коли це не шкодить росту дерев та кущів (за рекомендаціями екологів – із 15 жовтня до 15 квітня).

Як це відбувається на практиці?

– Щороку восени у РЕМ розробляють графік чистки трас, організовують вимкнення ліній електропередач і допуск в охоронну зону електроліній 0,4 кіловольт, які розміщені на території приватних присадибних ділянок, підприємств, установ, організацій, для проведення там відповідних робіт. При отриманні дозволу від РЕМ самі господарі мають обрізувати дерева та кущі. Працівники філій товариства обрізують насадження тільки біля будинків і присадибних ділянок інвалідів, одиноких перестарілих та пенсіонерів і поблизу електроліній напругою 10 кіловольт і вище.

Дозвольте ще раз уточнити: хто саме має обрізувати гілки поблизу електроліній?

– Згідно із «Правилами користування електричної енергії для населення» та «Правилами охорони електричних мереж» споживачі зобов’язані самостійно очищувати від гілок дерев прилеглі лінії електропередач. Що важливо, також не можна допускати насадження нових дерев в охоронній зоні ліній електропередач. Адже через декілька років воно виросте і створюватиме загрозу. Нагадаю, що охоронні зони установлюють уздовж електромереж для забезпечення нормальних умов їх обслуговування та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Але саме власники насаджень відповідають за те, щоб вони перебували у належному стані.

Чи насправді відчувається сприяння жителів у цій важливій справі?

– Різні є ситуації. Бувають випадки, коли наші споживачі не просто уникають цієї справи, а й перешкоджають працівникам РЕМ у проведенні робіт. Але вони не задумуються, що банальне «Не чіпайте, бо це дерево робить мені затінок» може стати причиною великої біди у їхній же родині. Кожного року трапляються випадки травматизму сторонніх людей від ураження електричним струмом. Такі трагедії щоразу нагадують про нагальну необхідність вчасного та якісного обрізування зелених насаджень на відстані від 2 метрів поблизу ліній електропередавання.

Потрібно, щоб краяни зрозуміли, що необрізані гілки дерев біля власного дому – це міна вповільненої дії. Це реальна небезпека ураження струмом для найрідніших, зокрема, дітей. Крім того, зрозуміло, що під час сильного вітру дерева, що знаходяться у безпосередній близькості від лінії, можуть замкнути її, а під час буревію – спричинити обрив проводу. Загалом більшість відключень електропостачання під час негоди і далі відбувається через падіння гілок дерев на проводи. Нікому ж не подобається, коли вимикається світло в негоду.

А тому адміністрація нашого РЕМ просить усіх жителів району, за сприянням влади, взяти активну участь у розчистці трас ліній електропередач на території власних присадибних ділянок. Особливу увагу на це прошу звернути сільським головам та депутатам. Загалом від позитивного вирішення цього питання в значній мірі залежить безперебійне та якісне забезпечення електричною енергією наших осель.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!